Plantacja marihuany na polu w powiecie raciborskim

55 781623

Redakcja

21 października 2023

Raciborscy kryminalni zatrzymali 38-letniego mieszkańca miasta, który uprawiał nielegalne konopie. Śledczy zabezpieczyli około 72 sztuk krzewów oraz ponad 36 kilogramów suszu roślinnego. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

W poniedziałek Policjanci z Wydziału Kryminalnego raciborskiej komendy zajmujący się przestępczością narkotykowąw wyniku czynności operacyjnych uzyskali informację, że między miejscowością Kietrz a miejscowością Gródczanki na polach uprawnych znajduje się nielegalna plantacja konopi indyjskiej.

-Kryminalni na miejscu zabezpieczyli około 72 sztuk krzewów, o wysokości blisko 2 metrów każdy. Plantatorem okazał się być 38-letni mieszkaniec Raciborza - podała KPP w Raciborzu. 

Śledczy ustalili także, że w starym budynku na strychu mężczyzna gromadził też znaczną ilość roślin konopi wiszących na sznurkach, które przeznaczone były do wytworzenia marihuany. W sumie zabezpieczono w budynku ponad 36 kilogramów suszu roślinnego. 

38-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna usłyszał zarzut uprawy i wytwarzania środków odurzających. Na wniosek śledczych i prokuratury, sąd aresztował 38-latka. Za to przestępstwo grozi mu kara do 8 lat więzienia.

powiązane artykuły:

Jhfnf
21 października 2022

Śląska Krajowa Administracja Skarbowa i Centralne Biuro Śledcze Policji zlikwidowały fabrykę papiero

66 712655
Wiadomości 26 czerwca 2022

Żorscy kryminalni zabezpieczyli ponad kilogram środków odurzających oraz krzewy konopi indyjskich. T

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

29 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.4µg/m3 PM2.5: 4.8µg/m3