Podtopienia budynków w Miechowicach. Miasto przebuduje tam kanalizację

Relaksowa 1

Redakcja

25 kwietnia, 2023

Podczas spotkań mieszkańców Bytomia z prezydentem Mariuszem Wołoszem zgłaszano problem podtopień w rejonie ulica Nickla i Relaksowej w Miechowicach. Miasto będąc w trakcie przygotowań do kompleksowej przebudowy ulicy Nickla zdecydowało o rozszerzenie zakresu inwestycji o budowę i przebudowę kanalizacji w tym rejonie. Ma to zapobiec kolejnym podtopieniom.

Występujące podtopienia w rejonie ulicy Nickla, Relaksowej i Frenzla wymagają nie tylko przebudowy istniejącej kanalizacji deszczowej, ale również budowy nowej kanalizacji w części odcinka drogi. W ramach projektu wykonana zostanie kanalizacja deszczowa grawitacyjna na odcinku północno-wschodniej części ulicy Nickla i Relaksowej, przepompownia wód deszczowych, 14 wpustów deszczowych, 29 studni oraz przepompownia ścieków.

Przebudowa i budowa kanalizacji w ul. Nickla, Relaksowej (Frenzla) wiązała się z koniecznością pozyskania środków na tę inwestycję. Gmina zdecydowała się na zmianę wniosku związanego z inwestycjami w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład, na który pozyskała dofinansowanie w 2022 roku. Ze względu na potrzebę rozszerzenia zakresu inwestycji, gmina zawnioskowała o modyfikację wniosku do Banku Gospodarstwa Krajowego. W ramach dofinansowania realizowane będą trzy projekty:

  1. Modernizacja i remont budynku zaplecza stadionu sportowego przy ul. Worpie 18 w Bytomiu;
  2. Remont budynku po byłym Gimnazjum przy ul. Stolarzowickiej 19 w Bytomiu wraz z remontem i adaptacją sali gimnastycznej pod kątem nowych funkcji;
  3. Inwestycja budowy i przebudowy kanalizacji deszczowej w ul. Nickla i Relaksowej (Frenzla).

Zmodyfikowany projekt dotyczący budowy i przebudowy kanalizacji deszczowej w ul. Nickla i Relaksowej przeszedł już pozytywną opinię i został zaakceptowany przez Bank Gospodarstwa Krajowego, co oznacza, że odłożona w czasie będzie realizacja projektów związanych z remontem schronu przeciwlotniczego oraz stworzeniem koncepcji zagospodarowania terenu szybu południowego dawnej KWK „Miechowice”.


powiązane artykuły:

Remont wiaduktu w bytomiu
Lokalne 26 kwietnia, 2023

W ostatni weekend kwietnia PKP PLK rozpocznie prace związane z montażem elementów nowego

Remont dworcowej w bytomiu
Lokalne 19 kwietnia, 2023

Dobiegają końca prace na ul. Dworcowej w Bytomiu- nasadzenia drzew i roślin ozdobnych w donicach,

Remonty dróg w piekarach śląskich
Lokalne 13 kwietnia, 2023

Jeszcze w tym roku wyremontowane zostaną odcinki ulic Bytomskiej i Chopina w Piekarach Śl

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

5 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 7.5µg/m3 PM2.5: 7.1µg/m3