Bytomska i Chopina w Piekarach Ślaskich do remontu. Miasto pozyskało na ten cel ponad 1,7 mln zł

Remonty dróg w piekarach śląskich

Redakcja

13 kwietnia 2023

Jeszcze w tym roku wyremontowane zostaną odcinki ulic Bytomskiej i Chopina w Piekarach Śląskich. Na oba zadania Miasto pozyskało dotację w wysokości ponad 1,7 mln zł  z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

W przypadku modernizacji nawierzchni jezdni ul. Bytomskiej koszty wyniosą około 1.150.000 zł i dotyczyć one będą odcinka od skrzyżowania z ulicami Wyszyńskiego i Karola Miarki do rejonu przy budynku Bytomska 95 (gdzie nawierzchnia była wymieniana 2020 r. aż do skrzyżowania z ul. Ziętka). 

Przebudowa nawierzchni ul. Fryderyka Chopina na odcinku od skrzyżowania z ul. Dębową do skrzyżowania z ul. Wyzwolenia, ma pochłonąć kwotę 639.514 zł. Wstępnie planowany termin realizacji zadań obejmuje II-IV kwartał br.

W obu przypadkach roboty obejmować będą: frezowanie nawierzchni asfaltowych, uzupełnienie podbudowy, wykonanie warstwy ścieralnej oraz wiążącej, wykonanie przejść dla pieszych, odtworzenie oznakowania poziomego i pionowego, a także Regulację urządzeń. Co najistotniejsze dla kierowców oba odcinku uzyskają nową, równą nawierzchnię.

Fundusz Odporności z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii to nowy mechanizm wsparcia rozwoju gmin. Jego budżet w tym roku wynosi około 97,2 mln zł. Pieniądze mają być skierowane na m.in. inwestycje związane z ograniczeniem niskiej emisji. To termomodernizacja budynków, budowa instalacji OZE, energooszczędne oświetlenie oraz modernizacja sieci ciepłowniczych.


powiązane artykuły:

Biathlon dla kazdego piekary slaskie
Sport 11 kwietnia 2023

W sobotę 29 kwietnia 2023 r. po raz pierwszy w Piekarach Śląskich zorganizowana zostanie impreza

Zatrzymanie pijanego kierowcy autobusu
Lokalne 11 kwietnia 2023

Policjanci z Piekar Śląskich zatrzymali pijanego kierowcę autobusu. Badanie alkomatem wyk

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.9µg/m3 PM2.5: 4.3µg/m3