Niedzielski w Katowicach. 105 mln złotych dla szpitali z województwa śląskiego

Niedzielskipuda

Redakcja

25 kwietnia 2023

Minister zdrowia Adam Niedzielski i minister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda przekazali 8 szpitalom z województwa śląskiego czeki o wartości w sumie 105 mln złotych. Środki mają zostać przeznaczone na modernizację, zakup sprzętu i doposażenie placówek.

Czeki zostały przekazane 24 kwietnia w sali marmurowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Fundusze pochodzą ze środków europejskich REACT. Mają pomóc szpitalom w działalności po pandemii covid-19. Skutki tej choroby odczuwane są do dzisiaj. Nadal w Polsce stwierdza się tysiące nowych zakażeń. Wielu pacjentów pocovidowych choruje na powikłania. Problemy dotyczą m.in. serca, ciśnienia, oddychania czy poziomu cukru.

Przekazane fundusze nie wymagają własnego finansowania, co oznacza, że szpitale mogą przeznaczyć nawet 100 procent otrzymanych pieniędzy na zgłoszone inwestycje. 

- To specjalna inicjatywa Komisji Europejskiej, po to aby wspierać działania w odbudowie tego wszystkiego, co dzieje się po COVID-19 - powiedział Grzegorz Puda. 

Jak poinformował minister Niedzielski, szpitale z województwa śląskiego są największym beneficjentem. - Z ogromną ofensywą mamy do czynienia w systemie opieki zdrowotnej - stwierdził Niedzielski.

WIĘCEJ W PONIŻSZYM WIDEO: 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

2 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.8µg/m3 PM2.5: 7.7µg/m3