Pijany kierowca zatrzymany... dwukrotnie tego samego dnia

zatrzymanie pijanego kierowcy

Redakcja

3 stycznia 2023

Myszkowscy policjanci dwukrotnie zatrzymali mężczyznę, który po alkoholu wsiadł za kierownicę. Za swoje postępowanie 43-letni mieszkaniec Żarek wkrótce odpowie przed sądem.

Wczoraj rano (02.01.2023r.) na ulicy Wolności w Choroniu (gmina Poraj) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego myszkowskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej 43-letniego kierowcę renault. 

-W trakcie czynności okazało się, że 43-latek miał w organizmie ponad promil alkoholu. Na dodatek nie miał prawa jazdy, bo w przeszłości zostało mu zatrzymane. Po zakończonej kontroli mężczyznę odebrała jego żona, której przekazano również auto- relacjonuje myszkowska policja. 

Po niespełna dwóch godzinach ten sam policyjny patrol w tym samym miejscu zauważył tego samego mżęzczyznę za kierownicą osobówki. 

-Badanie alkomatem wykazało pół promila mniej niż poprzednio. Tym razem 43-latek został zatrzymany i doprowadzony do komendy. Wkrótce usłyszy zarzuty- podała KPP w Myszkowie. 

Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi wysoka kara grzywny, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a nawet 2 lata więzienia. Natomiast za kierowanie pojazdem bez uprawnień, oprócz grzywny nie niższej niż 1500 złotych, grozi sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

O dalszym losie nieodpowiedzialnego 43-latka wkrótce zadecyduje sąd.

powiązane artykuły:

pościg katowickiej straży miejskiej
Lokalne 30 grudnia 2022

Strażnicy miejscy patrolujący nocą centrum Katowic niespodziewanie wzięli udział w pościg

Car gddda15de5 1920
Lokalne 27 grudnia 2022

Niestety po raz kolejny w okresie świąt Bożego Narodzenia wielu kierowców prowadziło swoje pojazd

42 739213
Lokalne 23 grudnia 2022

Policjant z Częstochowy po służbie zatrzymał pijanego kierowcę. Wszystko mogło skończyć się tragi

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

22 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.3µg/m3 PM2.5: 4.8µg/m3