Samorządy oszukane na paliwo? Prezydent Sosnowca: Byliśmy robieni w "obajtka" [WIDEO]

Checinskiobajtek
Kastelik

Szymon Kastelik

3 stycznia, 2023

Ruch Samorządowy Tak! Dla Polski złożył wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o wszczęcie kontroli w PKN Orlen. Prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński podkreśla, że jego samorząd w samym grudniu mógł stracić nawet 50 tysięcy złotych. Dla całej Metropolii GZM zawyżone ceny paliw oznaczałyby wielomilionowe straty. 

SAMORZĄDY OSZUKANE NA PALIWO?:

3 stycznia Arkadiusz Chęciński poinformował, że Tak! Dla Polski! złożył zawiadomienie do UOKiK w sprawie cen paliw.

- Składamy zawiadomienie do UOKiK o to, by sprawdzić czy, aby nie nadużywano pozycji dominującej przez Orlen Paliwa sp. z o.o. i po to, by wszcząć postepowanie wyjaśniające - przekazał prezydent Sosnowca.

Przypomnijmy, że pomimo powrotu stawki 23 procent VAT na paliwa, ich cena nie wzrosła, ponieważ PKN Orlen obniżył ceny hurtowe. Opozycja uważa, że przez ostatnie miesiące mogliśmy przepłacać nawet o złotówkę za litr paliwa na stacjach. Według wyliczeń Chęcińskiego, tylko sam samorząd Sosnowiec bez PKM Sosnowiec mógł stracić nawet 50 tysięcy złotych w jednym miesiącu. 

- Byliśmy robieni w "obajtka" - komentuje Chęciński. 

Kazimierz Karolczak, przewodniczący zarządu Metropolii GZM podkreślił, że miesięcznie przewoźnicy ZTM zużywają 3 miliony litrów paliwa. - Jeżeli mówimy o tej różnicy cenowej 90 groszy do złotówki, to jest 3 mln złotych miesięcznie - dodaje Karolczak.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-4 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 18.4µg/m3 PM2.5: 16.8µg/m3