Pijana Ukrainka z maluszkiem w wózku! Dziecko było zapłakane i zmarznięte

dziecko pod opieką nietrzeźwej matki

Redakcja

5 grudnia 2022

Policjant z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku – Białej usłyszał płacz dziecka. W parku spotkał jego mamę pod wpływem alkoholu. 

Do zdarzenia doszło w czwartek (1.12.br.) tuż przed godziną 21, na osiedlu Chemików w Oświęcimiu. Policjant z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku – Białej będący w czasie wolnym od służby,  idąc chodnikiem usłyszał płacz dziecka dochodzący z pobliskiego parku. 

-Natychmiast skierował się w stronę, z której płacz dobiegał. Po chwili zauważył siedzącą na ławce kobietę z puszką piwa w ręce. Obok niej znajdował się wózek z płaczącym dzieckiem. Kiedy kobieta zauważyła, że zbliża się do niej mężczyzna natychmiast zabrała wózek i szybkim krokiem udała się w kierunku bloków mieszkalnych - relacjonuje oświęcimska policja. 

Policjant za pośrednictwem operatora numeru alarmowego 112 na miejsce wezwał oświęcimskich policjantów z którymi dokonał zatrzymania kobiety. 

-Okazało się, że jest to 38 – letnia obywatelka Ukrainy pod której opieką znajdował się jej dwuletni syn. Dziecko kaszlało, nie miało rękawiczek, a także jednego bucika. Mundurowi okryli dziecko kocem termicznym i zabrali do radiowozu - podała KPP w Oswięciumiu.

Chłopczyk oraz jego matka trafili do oświęcimskiej komendy Policji. Badanie stanu trzeźwości zatrzymanej wykazało 1 promil alkoholu. W torebce kobiety policjanci znaleźli kolejne dwie puszki piwa.

Maluch od policjantów otrzymał pluszowego misia, a następnie po badaniach lekarskich trafił pod opiekę rodziny. 

Wobec jego matki zostało wszczęte postępowanie w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia małoletniego, nad którym miała ona obowiązek opieki. Za popełnione przestępstwo kobiecie grozi kara pozbawienia wolności do pięciu lat.


Źródło: Policja Małopolska

powiązane artykuły:

59 731959 g
Lokalne 3 listopada 2022

Policjanci z komisariatu II w Sosnowcu interweniowali w jednym z przedszkoli. Po odbiór 3-letniego d

57 722349
Lokalne 2 września 2022

42-latka wsiadła za kierownicę samochodu, mając w organizmie 3,5 promila alkoholu. Pijana matka prze

Childrens eyes 1914519 1920
Lokalne 16 września 2021

Ponad 2,5 promila alkoholu miała w swoim organizmie matka zatrzymana przez dzielnicowych z Komisaria

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.1µg/m3 PM2.5: 3.6µg/m3