Pijana matka przewoziła czwórkę dzieci i wjechała w ogrodzenie

57 722349

Redakcja

2 września, 2022

42-latka wsiadła za kierownicę samochodu, mając w organizmie 3,5 promila alkoholu. Pijana matka przewoziła w aucie czworo dzieci i straciła panowanie nad samochodem. Ich podróż zakończyła się na płocie. Mieszkanka powiatu rybnickiego miała też sądowy zakaz prowadzenia.

Kobieta późnym popołudniem  podróżowała w samochodzie z czwórką dzieci w wieku 4, 8, 10 i 13 lat. Nie dostosowała ona prędkości do warunków panujących na drodze, utraciła panowanie nad samochodem i uderzyła w ogrodzenie w rejonie ulicy Stawowej w Łukowie Śląskim. Ujął ją świadek, który zadzwonił po policję. 

Na miejscu stróże prawa sprawdzili stan trzeźwości 42-latki. Wynik badania na alkomacie wykazał w jej organizmie 3,5 promila alkoholu. Ponadto kobieta miała sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Okazało się również, że kierująca przywoziła dzieci bez wymaganych fotelików ochronnych. W wyniku wypadku do szpitala na obserwacje został zabrany najmłodszy chłopczyk z ogólnymi potłuczeniami. Teraz o jej losie zdecyduje prokurator i sąd. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

16 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 11.3µg/m3 PM2.5: 10.6µg/m3