Piękne i zdrowe rzęsy – może je mieć każda z nas

Serum do rzes

Redakcja

8 listopada, 2022

Rzęsy stanowią naturalną ozdobę naszego spojrzenia. Są też elementem aparatu ochronnego oczu i chronią je przed zanieczyszczeniami. Kobiety marzą o oczach otoczonych długimi, gęstymi i zdrowymi rzęsami. Co robić, kiedy nasze rzęsy są cienkie i słabe oraz gdy zauważamy ich nadmierne wypadanie? Jak dbać o nie, żeby na długo dodawały nam urody? Sprawdźmy!

Kilka zasad makijażu oka

Makijaż oczu to częsty sposób na podkreślenie zalotnego spojrzenia. Jest to szybkie i efektowne rozwiązanie, ale powinno być stosowane rozsądnie. Tusze do rzęs, zwłaszcza te wodoodporne, obciążają drobne i delikatne rzęsy. W celu podkręcenia rzęs wiele kobiet sięga po zalotkę. Jej mechaniczne działanie doprowadza do powstawania mikrouszkodzeń, przez co rzęsy stają się kruche i szybciej wypadają.

Należy bezwzględnie unikać chodzenia spać w makijażu. W nocy nasza skóra, brwi i rzęsy mają czas na regenerację – nie odbieraj im tej szansy. Codziennie zadbaj o dokładny demakijaż oczu. Stosuj w tym celu delikatne kosmetyki. Uważaj, żeby podczas usuwania resztek makijażu zbyt mocno nie pocierać oczu. Może to doprowadzić do znacznego osłabienia rzęs i ich nadmiernego wypadania.

Domowa pielęgnacja

Wiemy już, czego unikać, żeby nie szkodzić rzęsom. W warunkach domowych możemy je dodatkowo wzmacniać. Służą temu preparaty przeznaczone do poprawiania kondycji rzęs (przykład tutaj). Serum do rzęs można znaleźć w każdej drogerii i aptece. W składzie produktu należy szukać składników, które realnie są w stanie przynieść oczekiwane efekty. Najważniejsze substancje aktywne to biotyna, pantenol i polisacharydy. Te składniki hamują wypadanie rzęs, pobudzają ich wzrost i sprawiają, że są one bardziej elastyczne. 

Jak prawidłowo stosować serum do rzęs? Pierwszym krokiem jest wykonanie dokładnego demakijażu oczu i rzęs oraz umycie tej okolicy delikatnym płynem. Odżywkę należy nabrać na patyczek lub szczoteczkę - w zależności od tego, co zaleca producent. Tak przygotowany preparat aplikuje się na linię rzęs lub bezpośrednio na rzęsy. Stosuje się go zazwyczaj 1-2 razy dziennie.

Około trzy tygodnie trzeba poczekać na zauważanie pierwszych efektów stosowania odżywki do rzęs. Rzęsy staną się grubsze, dłuższe i bardziej gęste. Preparat powinno się stosować przez kilka kolejnych tygodni, żeby osiągnięty efekt dłużej się utrzymał. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-2 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.8µg/m3 PM2.5: 8.1µg/m3