Zabrze: Paczka z tegorocznymi maturami znaleziona na chodniku!

Mid 20608008

Redakcja

20 czerwca 2020

Na Twitterze pojawiło się zdjęcie paczki, którą znaleziono... na chodniku w Zabrzu. Okazało się, że to paczka z arkuszami maturalnymi z języka niemieckiego. Paczka, która miała trafić do sprawdzenia w Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Poczta informuje, że przesyłka została najprawdopodobniej skradziona. A maturzyści o włos, a musieliby powtarzać maturę!

Jak wynika z etykiety, matury do sprawdzenia miały trafić z liceum w Zabrzu do liceum w Rudzie Śląskiej, a stamtąd do Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej.

"Przesyłka prezentowana w mediach została najprawdopodobniej skradziona z samochodu kuriera, dlatego sprawa została natychmiast zgłoszona na policję przez naszą Spółkę. Nie jest to zatem wynik nieprawidłowości po stronie Poczty Polskiej, a efekt działań przestępczych" - informuje Justyna Siwek, rzecznik prasowy Poczta Polska. I dodaje: Dziękujemy znalazcy paczki za odniesienie jej do LO. Zgłosiliśmy sprawę policji. Paczka jest zabezpieczona, dostarczymy ją do adresata zgodnie z harmonogramem obsługi matur. 

Foto: PAP

Foto: twitter.com/Kondominium@LewitujacyUmysl

Mat

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

2 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 17.9µg/m3 PM2.5: 15.6µg/m3