Deszcz pada bez ustanku. Podwyższone stany wód w rejonie Cieszyna i Bielska-Białej

Mid 20620123

Redakcja

20 czerwca 2020

Blisko 300 interwencji wykonali w ciągu całej piątkowej doby strażacy w woj. śląskim. W sobotę rano nadal obsługiwali kilkanaście zgłoszeń. Rzeki w regionie przekroczyły stany ostrzegawcze, a prognozy pogody przewidują dalsze opady.

Od piątku w 5 powiatach województwa oraz Bielsku-Białej obowiązuje ogłoszone przez wojewodę śląskiego pogotowie przeciwpowodziowe. Są to powiaty: bielski, bieruńsko-lędziński, cieszyński i żywiecki. Pogotowie przeciwpowodziowe ogłosił też w piątek na terenie Bielska-Białej prezydent tego miasta Jarosław Klimaszewski.

Przekroczone są stany ostrzegawcze na Białej Wisełce w Wiśle Czarne, Gostyni w Bojszowach, Odrze w Chałupkach, Krzyżanowicach i Raciborzu Miedoni oraz na Wiśle w Wiśle.

Najwięcej interwencji odnotowano na terenie miast i powiatów: Bielsko Biała – 66, Częstochowa - 41, Tarnowskie Góry – 41, Piekary Śląskie - 30.

Dopóki pogoda się nie ustabilizuje, czeka nas nadal sporo pracy. Oby nie było gorzej – powiedziała w sobotę PAP rzeczniczka śląskiej straży pożarnej młodsza brygadier Aneta Gołębiowska.

Strażacy m.in. wypompowywali wodę z zalanych piwnic w przedszkolach w Tychach i Bytomiu, w szkole podstawowej w Herbach i szpitalu w Częstochowie. W Mikołowie przy ul. Stolarskiej wypompowali wodę z rozlewiska, które zagrażało 4 domom jednorodzinnym. Umacniali też wały i groble.

Źródło: PAP

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

8 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.7µg/m3 PM2.5: 7.7µg/m3