Otwarcie sezonu w Centrum Kato potrwa aż 5 dni. Start 1 maja

Otwarcie Centrum Kato

Redakcja

29 kwietnia 2024

Centrum Kato – znana oraz lubiana przez mieszkańców Katowic i okolic miejska strefa gastronomiczno-artystyczna, przygotowuje się do rozpoczęcia swojego siódmego sezonu letniego na tarasach Spodka i Międzynarodowego Centrum Kongresowego. W planach organizatorów jak zwykle znalazły się pyszne, streetfoodowe jedzenie, dobra muzyka oraz kino plenerowe. Wyczekiwane przez wielu otwarcie rozpocznie się już 1 maja.

Centrum Kato już od lat jest istotnym punktem na kulturalno-kulinarnej mapie Katowic. Unikalne usytuowanie na tarasach Spodka co tydzień przyciąga mieszkańców okolic poszukujących rozrywki i pysznego jedzenia. Od samego początku idea tego miejsca opierała się na tworzeniu przestrzeni, w której mieszkańcy mogą uczestniczyć w bezpłatnych wydarzeniach kulturalnych.

Uliczne przysmaki z różnych zakątków świata

Zachowując sprawdzoną formułę, również i w tym roku Centrum Kato zaprezentuje bogatą ofertę street foodu, w tym loaded fries, burgery (bajs), tex mex, klasyczne zapiekanki oraz powracający w nowej odsłonie curry wurst. W barze można będzie znaleźć szeroki wybór piw kraftowych i tradycyjnych, autorskie koktajle oraz nowość – wino naturalne. Po raz pierwszy w historii Centrum będzie także serwowana kawa z przelewu, w ramach współpracy z jedną z palarni kaw.

Otwarcie sezonu potrwa aż 5 dni

Otwarcie sezonu w Centrum Kato będzie hucznie świętowane od 1 do 5 maja 2024 r. W planach, oprócz uczty dla kulinarnych smakoszy, przewidziano również jam session różnych gatunków muzycznych granych przez muzyków z katowickiej i krakowskiej Akademii Muzycznej (środa), występy dj-ów grających zarówno rap, jak i elektronikę (czwartek, piątek) oraz letnie kino. Dla preferujących spędzanie czasu w sportowym duchu dostępne będą boiska do koszykówki oraz stoły do gry w ping-ponga. Niedzielne popołudnie upłynie natomiast pod znakiem chillu.

Na pomoc psom

Nie od dziś wiadomo, że Centrum Kato kocha zwierzęta i rokrocznie wspiera te, które są w potrzebie. Tak będzie również i tym razem. Wraz z otwarciem sezonu, Centrum Kato uruchamia galerię zdjęć psów czekających na adopcję w schroniskach. Ich fotografie zostaną również umieszczone na etykietach specjalnej serii napojów Fritz Kola, a część dochodu ze sprzedaży zostanie przeznaczona na pomoc czworonogom w potrzebie.

Sezonowy dom kultury

Centrum Kato, podobnie jak w poprzednich latach, wciąż będzie funkcjonować jak sezonowy dom kultury, nieodpłatnie organizując liczne aktywności. W planach, oprócz wspomnianych jam sessions, występów dj'ów i kina letniego, są także kameralne koncerty oraz targi vintage, rękodzieła i roślin

Centrum Kato w maju będzie funkcjonować od czwartku do niedzieli, natomiast od drugiej połowy czerwca również w środy. Planowane jest działanie co najmniej do połowy września, z możliwością przedłużenia w zależności od warunków pogodowych.

powiązane artykuły:

Bieg Bohaterów i silesia połmaraton
Lokalne 27 kwietnia 2024

1 maja wystartuje w Katowicach największe masowe wydarzenie sportowe tej wiosny. Jeden start z wy

Velocug kolei slaskich
Turystyka 18 kwietnia 2024

27 kwietnia na torach województwa śląskiego pojawi się Velo Cug, czyli pociąg Kolei Śląskich ze s

Optima kadry i place jaki wybrac
Lifestyle 26 kwietnia 2024

Zarządzanie zasobami ludzkimi i rozliczanie płac to nie lada wyzwanie dla każdej firmy. Upros

Rowerowe szlaki czyli kolejowa majówka Trzy trasy które zachwycą Was w długi weekend
Turystyka 28 kwietnia 2024

Majówka na rowerze? Warto połączyć ekologiczne z przyjemnym, wsiąść w transport kolejowy, zabrać

Majowka w parku slaskim
Lokalne 27 kwietnia 2024

Koncert Zenona Martyniuka, bogata strefa gastronomiczna z foodtruckami, a dla najmłodszych Festiw

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.1µg/m3 PM2.5: 8.2µg/m3