Majówka w Parku Śląskim. Na scenie m.in. Zenek Martyniuk!

Majowka w parku slaskim

Redakcja

27 kwietnia 2024

Koncert Zenona Martyniuka, bogata strefa gastronomiczna z foodtruckami, a dla najmłodszych Festiwal Dmuchańców. Do tego potańcówka ze Śląskim Klubem Tanecznym, koncert Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji - to tylko niektóre z atrakcji, jakie Park Śląski przygotował na tegoroczną majówkę w dniach od 1 do 5 maja.

1 maja
W pierwszy dzień majówki na parkowych Kręgach Tanecznych odbędzie się potańcówka. Poprowadzą ja instruktorzy Śląskiego Klubu Tanecznego z Katowic. Klub szkoli mistrzów tańca towarzyskiego, a w zajęciach, które organizuje, uczestniczą zarówno amatorzy jak i uczestnicy turniejów. Będzie więc można nie tylko zaszaleć na „parkiecie” w plenerze, ale również podnieść swe umiejętności, pod okiem prawdziwych ekspertów. Potańcówka zaplanowana jest 1 maja w godzinach od 16.00 do 18.00.

2 maja
Drugi dzień majówki Kręgi Taneczne wypełni muzyka w wykonaniu Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Ta formacja ma już 51 lat i zagrała ponad cztery tysiące koncertów, w repertuarze nie zabraknie utworów muzyki rozrywkowej. Koncert zaplanowano w godzinach od 16.00 do 18.00.

3 maja
Trzeci dzień majówki, w piątek, muzyczne atrakcje z Kręgów Tanecznych przeniosą się na Dużą Łąkę. Tam o godzinie 16.00 na scenie pojawi się zespół Szafis, a godzinę później Zenek Martyniuk. Na miejscu będzie dostępna strefa gastronomiczna z food truckami, nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych.

5 maja
To jednak nie koniec atrakcji. W ostatni dzień majowego weekendu 5 maja odbędzie się tzw. parada steampunkowa. Głównymi atrakcjami parady będą fantastyczne pojazdy, takie jak mechaniczna ryba-batyskaf, rower z bulgulatorem oraz trójkołowy bicykl. Towarzyszyć im będzie plejada oryginalnych postaci, wśród których spotkacie podróżników, wynalazców, odkrywców, radiotelegrafistów oraz fotografów, w których brawurowo wcielają się aktorzy Teatru Gry i Ludzie.


Parada wyruszy o godzinie 15.30 spod Neonu Parku Śląskiego przy Dużej Łące nieopodal Hali Kapelusz i parkowymi alejkami poprowadzi na Kręgi Taneczne, gdzie z kolei o 17:00 rozpocznie się potańcówka zorganizowana ze Śląskim Klubem Tanecznym. Zabawa taneczna potrwa do godziny 19.00.

Wstęp na wydarzenia jest wolny.

powiązane artykuły:

Majowka w wisle
Turystyka 25 kwietnia 2024

W dniach 1-5 maja 2024 w Wiśle odbędzie się cykl wydarzeń pod wspólną nazwą GÓRSKIE OPOWIEŚCI Maj

Majowka w czeladzi
Lokalne 25 kwietnia 2024

1 maja świętujemy 20. rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Z tej okazji Mi

Grillowanie 2023
Lifestyle 29 kwietnia 2024

Przydomowe ogródki, tarasy i balkony, a także miejskie parki, czy podmiejskie polany, wyp

Majowka w gorach najlepsze gorskie lokalizacje i apartamenty gdzie spedzic weekend majowy 2024
Lifestyle 13 kwietnia 2024

Długi weekend w Beskidach to świetna miejscówka na to, by się odprężyć, zaznać dużej dawki ru

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.5µg/m3 PM2.5: 4.8µg/m3