1 maja Bieg Bohaterów i Silesia Półmaraton w Katowicach

Bieg Bohaterów i silesia połmaraton

Redakcja

27 kwietnia 2024

1 maja wystartuje w Katowicach największe masowe wydarzenie sportowe tej wiosny. Jeden start z wyjątkowego miejsca jakim jest katowicka Strefa Kultury, dwa dystanse – każdy może wybrać taki, do którego jest w stanie się przygotować (5 km lub 21 km) i wreszcie dwie koszulki, dzięki którym na starcie biegacze utworzą barwy Górnego Śląska.

- Tegoroczna, czwarta edycja Biegu Bohaterów oraz 19. Silesia Półmaraton odbędą się 1 maja - w 20. rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. W naszym mieście nie ma chyba miejsca, które byłoby większym symbolem zmian, jakie zaszły w Katowicach w ciągu ostatnich dwudziestu lat, niż Strefa Kultury. Dlatego to idealne miejsce na zlokalizowanie startu oraz mety obu biegów – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. 
Uczestnicy półmaratonu pobiegną również przez Dolinę Trzech Stawów oraz Nikiszowiec - to będzie znakomita okazja do zaprezentowania im tych wspaniałych przestrzeni – dodaje prezydent.

W Biegu Bohaterów na dystansie 5 km zadeklarowało udział prawie 2 tys. uczestników, natomiast do Silesia Półmaratonu, a więc rywalizacji na trasie o długości 21 097,5 m zapisało się ponad 2,5 tys. biegaczy. 

Każdy uczestnik wydarzenia w pakiecie otrzyma m.in. pamiątkową koszulkę. Koszulka Biegu Bohaterów jest w kolorze niebieskim, natomiast dla półmaratończyków przygotowano koszulki w kolorze żółtym. Dzięki temu, że start obu biegów odbędzie się równocześnie, biegacze utworzą mozaikę w barwach Śląska.

Start biegów odbędzie się o godz. 10.00 na wysokości siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Strefa startu znajdować się będzie na ul. Olimpijskiej, na odcinku od skrzyżowania z ul. Henryka Mikołaja Góreckiego. Niedaleko startu przewidziano dodatkowe atrakcje dla najmłodszych nawiązujące do zbliżających się Igrzysk Olimpijskich w Paryżu oraz warsztaty muzyczne i strefę kibicowania. Biuro zawodów oraz depozyt dla zawodników zlokalizowane zostaną w Międzynarodowym Centrum Kongresowym – wejście od strony ul. Olimpijskiej.

- Dla wszystkich nas ważne jest, by promować aktywność fizyczną i zdrowy tryb życia. Dystans półmaratonu często stanowi wspaniałą inspirację do podjęcia wysiłku i rozpoczęcia regularnych treningów biegowych, które później mogą przerodzić się w starty na królewskim dystansie 42 km i 195 m. Bieg to najprostsza forma ruchu. Biegać można długie lata, co potwierdza fakt, że najstarszy zawodnik, który podejmie wyzwanie na dystansie półmaratonu ma 89 lat! Pan Eugeniusz, katowiczanin pobiegnie z numerem 4742, wypatrujmy i dopingujmy go na trasie - mówi Bohdan Witwicki, inicjator i organizator Silesia Półmaratonu, a także prezes fundacji Silesia Pro Active, aktywnie wspierający promocję zdrowego trybu życia i sportu w regionie. 
Chciałbym podkreślić, że od 19 lat współpracujemy z miastem Katowice przy organizacji różnego rodzaju wydarzeń biegowych, również październikowego Silesia Marathonu, na który już dziś zapraszam – dodaje.

powiązane artykuły:

Dolina 5 stawów
Lokalne 24 kwietnia 2024

Widoczne są już efekty kolejnego etapu modernizacji katowickiej Doliny Pięciu Stawów. Koń

Park w dolinie rzeki Ślepiotki
Lokalne 3 kwietnia 2024

Trwają ostatnie prace wykończeniowe w parku, który powstaje w dolinie rzeki Ślepiotki. Po

Festiwal biegowy korfantego
Lokalne 11 kwietnia 2024

W najbliższą niedzielę, tj. 14 kwietnia w Katowicach odbędzie się kolejny Festiwal Biegow

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

22 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 2.9µg/m3 PM2.5: 2.5µg/m3