Nowy System Informacji Przestrzennej (SIP) pokieruje do głównych atrakcji Parku Śląskiego

Park slaski

Redakcja

4 czerwca 2024

Park Śląski wkrótce zyska nowoczesny System Informacji Przestrzennej (SIP). Umowa na realizację przedsięwzięcia została już podpisana, co oznacza, że odwiedzający park będą mogli korzystać z kompleksowej i aktualnej informacji na temat poruszania się po jego terenie oraz odnajdywania głównych atrakcji.

Nowy system ujednorodni znajdujące się na terenie Parku Śląskiego wizualne elementy informacyjne, które były instalowane na przestrzeni kilku dekad i charakteryzowały się różnorodną stylistyką, jakością wykonania oraz użytymi materiałami.

– Dzięki nowemu Systemowi Informacji Przestrzennej, który będą cechowały przejrzystość i czytelność oraz intuicyjność, Park Śląski stanie się jeszcze bardziej przyjazny dla odwiedzających. System znacznie usprawni nawigację po terenie Parku – podkreśla Paweł Bilangowski, prezes Parku Śląskiego.

Realizacja projektu zakłada wymianę istniejących elementów informacyjnych oraz dodanie nowych, aby stworzyć jednolitą przestrzenną prezentację informacji o nazwach alei parkowych, różnorodnych atrakcjach i usługach. Nowe elementy informacyjne będą wykonane w większości z drewna i metalu, co będzie spójne z charakterem małej architektury parku.

Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Techniczne Plex Sp. z o.o. z Gliwic. Koszt realizacji to 544 218,42 zł brutto. Czas przewidziany na realizację prac wynosi 270 dni.

powiązane artykuły:

Bilet wspolny do parku slaskiego
Wiadomości 3 czerwca 2024

Chcecie skorzystać z parkowych atrakcji w korzystnej cenie, bez konieczności czekania w kolejkach

Minibus w parku slaskim
Lokalne 24 maja 2024

Jest to pilotaż, który ma dostarczyć twórcom transportu miejskiego w GZM oraz włodarzom g

Zielone projekty w parku slaskim
Wiadomości 7 maja 2024

Zawarto umowę na dofinansowanie zadania pn. „EKOPARK zielona perła Śląska – podróż do bioróżnorod

Inwestycje w parku slaskim
Wiadomości 6 maja 2024

Ponad pół miliarda złotych przeznaczonych na realizację ponad 100 projektów. Ostatnie pię

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.0µg/m3 PM2.5: 5.4µg/m3