Zaryglował się w aucie i okaleczał nożem. Później zaatakował policjantów

Zatrzymanie poszukiwanego

Redakcja

4 czerwca 2024

Policjanci z Jaworzna zatrzymali 28-latka, który w trakcie kontroli trzeźwości najpierw ranił nożem siebie, a następnie zaatakował mundurowych. Agresor swoim zachowaniem chciał sprawić, aby policjanci nie zatrzymali go, gdyż był poszukiwany listem gończym. 

30 maja policjanci z jaworznickiej drogówki kontrolowal trzeźwości kierujących przy ul. Krakowskiej w Jaworznie. 20 minut po północy zatrzymali do kontroli kierującą fordem, która jechała z pasażerem. Podczas legitymowania kierującej mundurowi zauważyli, że mężczyzna siedzący obok nerwowo się zachowuje. Mając podejrzenie, że może on mieć coś na sumieniu, policjanci postanowili wylegitymować również jego. 

Po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany listem gończym do odbycia kary roku więzienia. Policjanci nakazali mężczyźnie kilkukrotnie opuścić pojazd, lecz ten kategorycznie odmówił. Zagroził, że jeśli go nie puszczą, zrobi sobie krzywdę. - relcjonuje policja. 

Mundurowi natychmiast podjęli czynności, aby zatrzymać mężczyznę i nie dopuścić do targnięcia się przez niego na życie. 

Mężczyzna zaryglował drzwi w pojeździe, a następnie zaczął się okaleczać. Policjanci w pierwszej kolejności nakazali opuszczenie pojazdu kierującej, a następnie wykonywali wszystkie czynności zmierzające do uratowania życia pasażera. Ten jednak zatakował policjantów, kopiąc ich, uderzając i próbując ich dźgnąć nożem - podała KMP w Jaworznie.

Na miejsce zostały skierowane kolejne patrole oraz pogotowie ratunkowe. Po chwili mężczyzna został obezwładniony i rozbrojony. 

W wyniku zadawanych uderzeń przez agresora, interweniująca policjantka doznała złamania kciuka oraz licznych zadrapań. Drugi policjant z patrolu również doznał obrażenia ciała w postaci zadrapań. Zatrzymanemu mężczyźnie została udzielona pierwsza pomoc, a następnie został on przetransportowany do szpitala, gdzie był pilnowany przez policjantów. Późniejsze badania wykazały, że znajdował się pod wpływem narkotyków - informuje policja. 

Następnego dnia śledczy zawnioskowali o najsurowszy środek zapobiegawczy, jakim jest tymczasowe aresztowanie. Jak się okazało, mężczyzna był poszukiwany listem gończym do odbycia kary więzienia za popełnione przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu.

W ubiegły piątek sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu 28-letniego mężczyzny na 3 miesiące. Teraz grozi mu kara 10 lat więzienia za czynną napaść na policjantów z użyciem noża.

powiązane artykuły:

ekshibicjonista w katowicach
Lokalne 21 maja 2024

Strażnicy miejscy patrolując rynek w Katowicach otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który

Zatrzymanie poszukiwnego
Lokalne 18 maja 2024

Śląscy „łowcy głów” zatrzymał 30-letniego Kamila K. Mężczyzna był poszukiwany na podstawi

57 813022
Lokalne 15 maja 2024

29-letni poszukiwany listem gończym wpadł, gdy policjanci przeszukali mieszkanie. Mężczyz

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

23 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.5µg/m3 PM2.5: 4.1µg/m3