Nowy samolot, 5 nowych tras i ponad 800 miejsc pracy. Ryanair ogłosił rekordowy rozkład lotów dla Katowic

Ryanair katowice

Redakcja

6 marca 2024

Linia lotnicza Ryanair, 5 marca ogłosiła nowy, rekordowy rozkład lotów dla Katowic na sezon S24. Znajdzie się w nim ponad 160 lotów tygodniowo na 20 trasach, w tym 5 nowych ekscytujących kierunków na lato.

W ramach rozwoju obecności w Katowicach, Ryanair zbazuje na lato 2024 dodatkowy samolot na tym lotnisku, wspierając ponad 800 miejsc pracy (w tym dla pilotów, personelu pokładowego i inżynierów) w regionie.

Rozkład lotów Ryanair dla Katowic na sezon S24 to:

  • 5 nowych tras - do Alicante, Bari, na Maltę, do Rzymu Fiumicino i Zadaru.
  • Łącznie 20 tras
  • 1 nowy zbazowany samolot (łącznie 3 - inwestycja 300 mln USD) (+1 vs S23)
  • Ponad 160 lotów tygodniowo - największy rozkład lotów Ryanair dla Katowic
  • 1 mln pasażerów w sezonie S24 (+50%)
  • Ponad 800 miejsc pracy

Ryanair jest zaangażowany w przyszły rozwój i inwestycje w Katowicach. Dlatego dodaje 5 nowych tras (w sumie 20) do największego w historii letniego rozkładu lotów. W ramach tego rekordowego planu, Ryanair podstawi 1 dodatkowy samolot na lato '24 (dodatkowe 100 mln USD inwestycji), zwiększając całkowitą flotę Ryanair w Katowicach do 3 - i wspierając ponad 800 miejsc pracy (w tym dla pilotów, personelu pokładowego i inżynierów) w regionie. Aby uczcić rekordowy rozkład lotów S24 i 5 nowych tras dla Katowic, Ryanair uruchomił 3-dniową wyprzedaż biletów od 129 PLN - w sprzedaży tylko na www.ryanair.com/pl.

Jason McGuinness, Chief Commercial Officer w Ryanair, w Katowicach powiedział:

“W tym roku Ryanair zainwestuje rekordową kwotę 4,2 mld dolarów w Polsce, zapewniając wzrost w całej Polsce poza jednym zauważalnym wyjątkiem – Modlinem. Ryanair, największa linia lotnicza w Europie i Polsce, z radością potwierdza swój status największej linii lotnicza w Polsce, podczas gdy inne linie lotnicze albo odmawiają, albo nie są w stanie przywrócić przedpandemicznych połączeń lub generować wzrostu.
Ryanair jest jedyną linią lotniczą, która realnie rośnie w Polsce i Europie. Dziś ogłaszamy rekordowy rozkład lotów na sezon letni 2024 dla Katowic, z 20 trasami, w tym 5 nowych ekscytujących destynacjami na lato: Alicante, Bari, Malta, Rzym i Zadar. Ten wzrost jest wspierany przez zaangażowanie Ryanaira w lotnisko w Katowicach, gdzie dodajemy 1 nowy samolot bazowy na sezon letni 2024. To zwiększa naszą flotę bazową w Katowicach do 3 samolotów, wspierając ponad 800 miejsc pracy w regionie. W celu uczczenia rekordowego rozkładu lotów na sezon letni 2024 dla Katowic, Ryanair uruchomił 3-dniową wyprzedaż biletów, z cenami od 129 zł, dostępnymi wyłącznie na www.ryanair.com/pl.
Podczas gdy Ryanair kontynuuje inwestycje i rozwój tras i ruchu w Katowicach i w całej Polsce, Modlin straci 10 tras, 2 samoloty i będzie miało o 20% mniej ruchu – co prowadzi do utraty ponad 1 mln miejsc w tym roku. Winę za to ponosi bezpośrednio zespół zarządzający lotniskiem Modlin, który nie zainwestował w efektywną rozbudowę terminala ani nie wprowadził konkurencyjnych opłat lotniskowych, jak robią to inne lotniska w Europie i w Polsce. Bezczynność zespołu zarządzającego lotniskiem Modlin będzie miała długoterminowe konsekwencje dla ruchu, turystyki i miejsc pracy w regionie mazowieckim. Wzywamy akcjonariuszy lotniska do pilnej interwencji lub ryzyka dalszej utraty połączeń, miejsc pracy i korzyści ekonomicznych dla regionu”.

Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, dodał:

„Jestem przekonany, że pięć nowych kierunków Ryanaira z Katowice Airport będzie cieszyło się dużym zainteresowaniem, szczególnie, że są to trasy na południe Europy. Rozwój bazy Ryanaira na katowickim lotnisku jest możliwy m.in. dzięki odpowiedniej przepustowości infrastruktury portu, a wiemy, że ma to duże znaczenie dla naszych partnerów. W 2028 roku oddamy do użytku nowy terminal pasażerski, co pozwoli utrzymać wysoki poziom przepustowości w Katowice Airport”.

powiązane artykuły:

Statystyki katowice airport
Turystyka 19 lutego 2024

Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze SA (GTL SA) – spółka zarządzająca Międzynarodowym Portem Lotnic

Katowice airport plany inwestycyjne
Wiadomości 5 lutego 2024

Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze SA zaprezentowało program inwestycyjny Katowice Airport na lata

Paczkomat na lotnisku
Turystyka 15 stycznia 2024

Od poniedziałku 15 stycznia 2024 roku pasażerowie podróżujący z Katowice Airport do krajów strefy

Konsekwencje zakupu samochodu bez oc
Lifestyle 4 marca 2024

Zakup samochodu to ważna decyzja, która wiąże się z wieloma aspektami, w tym z ubezpiecze

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.0µg/m3 PM2.5: 5.4µg/m3