Nowa usługa w Katowice Airport - Paczkomat. Można wysłać przedmioty, które nie przeszły kontroli

Paczkomat na lotnisku

Redakcja

15 stycznia, 2024

Od poniedziałku 15 stycznia 2024 roku pasażerowie podróżujący z Katowice Airport do krajów strefy Schengen mogą skorzystać z nowego udogodnienia. Do ich dyspozycji oddano urządzenie Paczkomat® firmy InPost. Paczkomat® uruchomiono z myślą o podróżnych, których przedmioty przewożone w bagażu podręcznym zostały zakwestionowane w trakcie kontroli bezpieczeństwa.

Paczkomat® zlokalizowany jest na pierwszym piętrze terminalu pasażerskiego B Katowice Airport, przed wejściem do obszaru kontroli bezpieczeństwa. W sytuacji, gdy w bagażu podręcznym znajdzie się przedmiot, który jest zabroniony do przewozu w kabinie samolotu, a który powinien znaleźć się w bagażu rejestrowanym (np. perfumy we flakonach o pojemności powyżej 100 ml) pasażer może wysłać go za pomocą urządzenia Paczkomat®. Dotychczas taki przedmiot, zgodnie z obowiązującymi przepisami bezpieczeństwa, musiał zostać wyrzucony.

„W Katowice Airport cały czas staramy się wdrażać rozwiązania, które poprawiają komfort korzystania z naszego lotniska. Możliwość nadania poprzez Paczkomat® InPost przedmiotów niedozwolonych do przewozu w bagażu podręcznym to ważne ułatwienie dla osób podróżujących z Pyrzowic. Jestem przekonany, że ta nowa usługa spotka się z pozytywnym przyjęciem pasażerów” – mówi Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, firmy zarządzającej katowickim lotniskiem.

Jeśli w trakcie kontroli bezpieczeństwa zostanie ujawniony przedmiot niedozwolony do przewozu w bagażu podręcznym, podróżny będzie mógł skorzystać z maszyny Paczkomat® InPost. Pasażer z zakwestionowanym przedmiotem będzie mógł cofnąć się do początku strefy kontroli bezpieczeństwa, gdzie zlokalizowany jest Paczkomat®. Przy urządzeniu dostępne są bezpłatne kartony o różnych wymiarach oraz taśmy, co umożliwi szybkie zapakowanie przesyłki. W celu jej nadania należy skorzystać z aplikacji InPost Mobile. Paczkomat® w Katowice Airport umożliwia wysyłkę krajową, zarówno do innego urządzenia InPost, lub pod wskazany adres pocztowy. W przyszłości, w przypadku zainteresowania nową usługą, zarówno InPost, jak i Katowice Airport, nie wykluczają możliwości wprowadzenia takiego samego rozwiązania przy kontroli bezpieczeństwa w terminalu pasażerskim A, z której korzystają podróżni odlatujący do krajów nie należących do strefy Schengen.

powiązane artykuły:

2023 12 14 wezel multimodalny katowice airport 01
Lokalne 17 grudnia, 2023

Zarządca Katowice Airport ogłosił przetarg na wyłonienie wykonawcy zapowiadanej od dłuższego czas

Archiclima lotnisko pyrzowice
Lokalne 30 października, 2023

Realizacja zielonej inwestycji na terenie Portu Lotniczego Katowice wkracza w kolejną fazę. 6 paź

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

6 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 39.5µg/m3 PM2.5: 32.8µg/m3