Nagranie z tragicznego wypadku w Wodzisławiu Śląskim

Wypadekwodzislaw

Redakcja

15 stycznia, 2024

W sieci pojawiły nagrania z monitoringu (dwa ujęcia), na których uchwycono moment tragicznego wypadku w Wodzisławiu Śląskim - Zawadzie. Na materiałach widać dokładnie, jak kierowca Peugeota nie ustąpił pierwszeństwa, ale widać również jak bardzo szybko jechał kierowca Audi.

Nagranie pojawiło się na wielu stronach facebookowych, m.in. Racibórz 112, Bandyci drogowi, Nowiny.pl.


Do tragedii doszło w sobotę około godziny 20:30 na skrzyżowaniu ulicy Młodzieżowej z Paderewskiego w Wodzisławiu Śląskim - Zawadzie. Według wstępnych ustaleń kierujący samochodem Peugeot skręcając z ulicy Młodzieżowej w Paderewskiego nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującemu osobowym Audi jadącemu ulicą Młodzieżową, doprowadzając do zderzenia czołowego. Następnie Audi dachowało i uderzyło w słup.

Na miejscu zginęły trzy osoby: kierowca i pasażerowie Audi w wieku 18 i 19 lat. Pozostali pasażerowie: 17-latka i 19-latek, z obrażeniami ciała trafili do szpitala. Wszyscy uczestnicy zdarzenia to mieszkańcy powiatu wodzisławskiego.

Kierowcą Peugeota był 24-latek z powiatu wodzisławskiego, który został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu - był trzeźwy. Policjanci zabezpieczyli jego krew do dalszych badań.

W poniedziałek 24-latek usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, poprzez nieumyślne naruszenie zasad ruchu drogowego. Trwa przesłuchiwanie świadków. Prokuratura czeka też na szczegóły analizy dowodów, miejsca zdarzenia, oględziny pojazdów, a także zabezpieczono nagranie z monitoringu.

Kierowcy grozi do 8-lat pozbawienia wolności. Raczej nie trafi do aresztu. Według świadków Audi mogło jechać ze zbyt dużą prędkością.

fot. screen

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 22.5µg/m3 PM2.5: 18.6µg/m3