Rafał Collins nabył 0,74 proc. akcji Zagłębia Sosnowiec

Zaglebie

Redakcja

16 stycznia, 2024

Przedsiębiorca, działacz charytatywny i celebryta Rafał Collins nabył pakiet mniejszościowy akcji Zagłębia Sosnowiec, stanowiący 0,74 proc. wszystkich akcji spółki. Ale tyle wystarczy, żeby wziął na siebie odpowiedzialność za... pion sportowy sosnowieckiego klubu.

W ubiegłym roku prezydent Sosnowca zapowiedział, że miasto rozpoczyna poszukiwania inwestora, który przejmie dużą część lub większość akcji Zagłębia Sosnowiec. Pośrednio w ten sposób chce spełnić wolę kibiców, którzy z powodu coraz gorszych wyników sportowych klubu piłkarskiego, krytykują też miasto jako właściciela. 

Ale na razie do klubu wchodzi Rafał Collins, który kupił niecały procent akcji, a dokładnie 0,74 proc. Jednak na tyle przekonał miasto i Arkadiusza Chęcińskiego, że przedsiębiorca i gwiazda TVN-u weźmie na siebie odpowiedzialność za pion sportowy Zagłębia Sosnowiec.

-  Jego celem jest podjęcie wszelkich niezbędnych działań, które mają doprowadzić do polepszenia się sytuacji organizacyjnej, a w szczególności sportowej Zagłębia Sosnowiec - czytamy w komunikacie klubu.

- Na razie nie zmienia się pakiet miasta, ale wszystko przed nami. Zgodnie z naszymi zapowiedziami, w ciągu najbliższych tygodni rozpisany zostanie przetarg na sprzedaż pakietu akcji spółki, w którym mogą wystartować zainteresowani inwestorzy. Mogę Was zapewnić, że rozmowy z zainteresowanymi cały czas trwają - poinformował prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński.

Reakcje kibiców są mieszane. Spora ich część krytykuje fakt, że "celebryta z telewizji" posiadający niecały procent akcji będzie miał wpływ na pion sportowy klubu. Wskazują m.in. na jego brak doświadczenia w sporcie. Prezydent Sosnowca w odpowiedzi na jeden z komentarzy w mediach społecznościowych zapewnił, że Rafał Collins przedstawił miastu swój plan na Zagłębie Sosnowiec. 

fot. Zagłębie Sosnowiec

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

8 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 33.6µg/m3 PM2.5: 26.5µg/m3