Najciekawsze atrakcje dla dzieci w województwie śląskim

Najciekawsze atrakcje dla dzieci w województwie sląskim

Redakcja

14 lutego, 2023

Często podróżujemy z najmłodszymi i szukamy atrakcji położonych daleko od domu. Nie musimy jednak wsiadać w samochody, poszukiwać miejsca parkingowego oraz stać w korkach w drodze powrotnej. Poza tym, jak dobrze wiemy, najmłodsi lubią przygody, a przecież podróż pociągiem to przygoda sama w sobie!

Park Śląski – skarbnica atrakcji dla najmłodszych.

Zacznijmy od podróży do Parku Śląskiego, który jest niczym skarbnica atrakcji dla najmłodszych! Dotrzecie tam z dworca kolejowego Chorzów Batory, skąd spacerem dotrzecie pod Stadion Śląski. To oczywiście znak, że przed nami rozpoczyna się kosmiczna przygoda w Śląskim Parku Nauki. To aż dziewięć seansów, w których trakcie wyruszycie w podróż wśród gwiazd, czarnych dziur oraz odkryjecie tajemnice ciemnej materii. Czekają na Was również dwie stałe ekspozycje: geofizyczna oraz astronomiczna, a także wieża widokowa! Mało? Ruszamy dalej…

W południowo-wschodniej części Parku Śląskiego znajdziecie Śląski Ogród Zoologiczny, trzeci co do wielkości w Polsce otwarty w 1954 roku. Pamiętajmy, że ogrody zoologiczne to nie tylko edukacja przyrodnicza i rozrywka, ale przede wszystkim działalność naukowa i możliwość ochrony oraz odtwarzania najbardziej zagrożonych gatunków zwierząt.

Jeżeli wasze dzieci są niecodziennie wytrwałe, możecie zajrzeć jeszcze do Legendii Śląskiego Wesołego Miasteczka, czyli najstarszego lunaparku w kraju! W szczególności polecamy Wam jedną z najstarszych atrakcji parku, czyli „Samoloty Duże”, które otwarto jeszcze w latach 50. i jeszcze w swoich początkach bawiły dzisiejszych… seniorów! Ze Śląskiego Wesołego Miasteczka z łatwością dotrzecie na przystanek kolejowy Katowice Załęże, skąd wrócicie do domu!

Muzeum Ognia i kolejka wąskotorowa!

Teraz czas na atrakcje w innych miejscach naszego województwa! Wsiadając w pociągi Kolei Śląskich, z łatwością dotrzecie do Żor, gdzie znajduje się multimedialne Muzeum Ognia. Wysiadając w okolicach Rybnika, możecie podjąć się wiosennej wyprawy Kolejką Wąskotorową w Rudach wyruszającą ze stacji Rybnik Stodoły. To nie koniec! Zajrzyjcie do Tarnowskich Gór, gdzie znajduje się jedyny obiekt wpisany na listę UNESCO w naszym województwie, czyli Kopalnia Zabytkowa oraz Sztolnia Czarnego Pstrąga. Wasze dzieci będą zachwycone magiczną atmosferą dawnych, gwarkowskich podziemi.

W Beskidy z dzieciakami.

Polecamy również Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu, gdzie wrócicie na moment do klimatów przyrodniczych oraz z bliska poznacie mieszkańców lasu. Dodatkowo warto obudzić w najmłodszych górskie emocje, wyruszając na przejażdżkę kolejką linową na Czantorię, lub Szyndzielnię. Do Ustronia oraz do Bielska-Białej również dotrzecie transportem kolejowym!

powiązane artykuły:

górskie pętle top beskidzkie szlaki
Turystyka 2 lutego, 2023

Co? Jak to? Jak to bez samochodu?! W naszym województwie posiadamy bardzo gęstą sieć połączeń kol

Biletomat
Lokalne 5 lutego, 2023

Biletomaty Kolei Śląskich. Dlaczego warto skorzystać z tej usługi? Chyba najważniejszym argumente

IMG 20221211 121003
Wiadomości 11 grudnia, 2022

Po prawie trzech latach kolej wróciła do Wisły! Powodem zamknięcia ruchu była jedna z największyc

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

17 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 7.4µg/m3 PM2.5: 5.3µg/m3