Muzeum Śląskie w Katowicach zaprasza! [FOTO]

3 fot Michal Jedrzejowski wl Muzeum Slaskie

Redakcja

14 czerwca 2020

Planując aktywne i jednocześnie kreatywne spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu, nie można pominąć propozycji przygotowanej przez Muzeum Śląskie w Katowicach. Instytucja współprowadzona przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zaprasza bowiem nie tylko w przestrzenie swoich galerii, ale również do strefy parkowej, gdzie można wybrać się do ogrodu społecznego, uczestniczyć w industrialnym queście, zagrać w szachy lub podziwiać panoramę miasta.

Zlokalizowany na placu Gwarków ogród społeczny to przestrzeń wspólna, która zachęca nie tylko do odrobiny relaksu wśród zieleni i pokopalnianych zabudowań, ale również do samodzielnej uprawy roślin użytkowych. Do spędzenia tam czasu skłania przemyślana, jednolita stylistyka elementów ogrodu, które zostały wykonane z naturalnych materiałów, a także bogata szata roślinna, wśród której zobaczymy hortensje, dzwonki czy rudbekie.

Miłośnicy szachów mogą skorzystać ze specjalnych stolików, które zostały zlokalizowane w niezwykle urokliwym miejscu – pomiędzy dawnymi zabudowaniami KWK „Katowice” od strony północnej (za łaźnią główną). Wystarczą własne szachy oraz towarzysz gry.

Największą atrakcją terenu parkowego muzeum jest z pewnością wieża widokowa dawnego szybu Warszawa II. Na osoby, które skorzystają z platformy zlokalizowanej 40 metrów nad ziemią, czeka niesamowita panorama Katowic, a przy dobrej pogodzie możliwe jest nawet podziwianie znajdujących się w oddali beskidzkich gór.

Zupełnie nową ofertą jest gra „Industrialna Przygoda – quest”, dzięki której w czasie aktywnego zwiedzania terenu można poznać tajemnice dawnej kopalni węgla kamiennego oraz industrialnego dziedzictwa miejsca, w którym powstało Muzeum Śląskie. Zabawa edukacyjna może sprzyjać zarówno wspólnemu spędzeniu czasu, jak i samodzielnemu rozwiązywaniu rymowanych zagadek.

Ulotki z questem można bezpłatnie pobrać w kasie muzeum, a początek trasy znajduje się przy wejściu do Holu Centralnego. Aktywny spacer po terenie zewnętrznym oraz uzupełnienie brakujących słów to klucz do odkrycia hasła i zdobycia nagrody.

Również dla osób pragnących zwiedzić teren w towarzystwie przewodnika Muzeum Śląskie przygotowało specjalną trasę. Oprowadzanie ścieżką „Byzuch u Ferdynanda” jest wyśmienitą okazją do poznania historii kopalni Katowice i bliższego przyjrzenia się wpływowi, jaki ten ośrodek wywarł na otaczające go miasto.

Warto zatem zajrzeć na stronę internetową muzeum, poznać zasady bezpiecznego korzystania z jego oferty i zarezerwować czas na zwiedzanie terenu wokół tej instytucji.

Źródło: Informacja prasowa

2 fot Michal Jedrzejowski wl Muzeum Slaskie

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

6 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 17.5µg/m3 PM2.5: 15.3µg/m3