Tusk kontra Duda na Twitterze. Kto wygrał ten pojedynek?

Donald Tusk

Redakcja

14 czerwca 2020

Prezydent Rzeczpospolitej powinien dbać o jej reputację. Andrzej Duda robi wszystko, aby ją zrujnować. Jego kampania to wstyd na cały świat - tymi słowami zaczepił na Twitterze prezydenta Andrzeja Dudę, były przewodniczący Rady Europejskiej - Donald Tusk. Na odpowiedź nie musiał czekać zbyt długo.

Aktywność polityków w social mediach stała się czymś zupełnie normalnym. Dyskusje pomiędzy osobami zajmującymi wysokie stanowiska w polskiej i europejskiej polityce często rozgrzewają do czerwoności obserwatorów obecnych w sieci. Tym razem na popularnym Twitterze doszło do ciekawej dyskusji pomiędzy Andrzejem Dudą a Donaldem Tuskiem. 

Wszystko zaczęło się od wpisu byłego premiera, który nie oszczędził słów krytyki w stronę ubiegającego się o reelekcję prezydenta Dudy. 

Prezydent Rzeczpospolitej powinien dbać o jej reputację. Andrzej Duda robi wszystko, aby ją zrujnować. Jego kampania to wstyd na cały świat - napisał Tusk. 

Na odpowiedź ze strony Andrzeja Dudy nie trzeba było czekać zbyt długo.

Jak się wszyscy spodziewali na ripostę ze strony byłego przewodniczącego Rady Europejskiej tez nie trzeba było oczekiwać godzinami.

Panie Przewodniczący, z moim Mistrzem, moim Prezydentem skonfrontował się Pan w 2005 roku. I przegrał Pan sromotnie... A co było potem wszyscy pamiętamy - Odpisał urzędujący prezydent, do którego należało ostatnie słowo w tej dyskusji.

Mini debata rozeszła się po sieci w mgnieniu oka. Zdania co do tego kto ją wygrał są podzielone. Próbka zaprezentowana w sieci pokazała jednak że gdyby taka debata odbyła się na żywo - mogłaby być niezwykle pasjonująca i ciekawa.  

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

8 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.8µg/m3 PM2.5: 5.2µg/m3