Mikołaj z elfami zamieszkają w Parku Śląskim

Zimowa Osada Mikołaja

Redakcja

29 listopada, 2023

Atmosferę świąteczną będzie można już wkrótce poczuć w Parku Śląskim. Z początkiem grudnia zamieszka tu Święty Mikołaj wraz ze swoimi elfami. Będzie go można odwiedzić w jego Zimowej Osadzie. Na dzieci i dorosłych czekać będą również stoiska z ciepłymi napojami i świątecznymi dekoracjami. Otwarcie sezonowych atrakcji rozpocznie się w piątek, 1 grudnia o godz. 16:30 uroczystym rozświetleniem choinki. Wydarzenie uświetni występ młodych artystów z bożonarodzeniowym repertuarem.

W piątek 1 grudnia, o godz. 16.30 zainaugurowana zostanie Zimowa Osada Mikołaja. Centralną część osady stanowić będzie Domek Mikołaja, w którym dzieci i dorośli mogą spotkać się z Mikołajem i elfami oraz wykonać pamiątkowe zdjęcie w wyjątkowej, świątecznej scenerii.

Przewidziana jest również możliwość wręczania prezentów przez Mikołaja po wcześniejszych, indywidualnych ustaleniach z opiekunem. Dodatkowo przy Domku będzie stała specjalna skrzynka, do której wszystkie dzieci mogą wrzucić laurki dla Mikołaja. Dla autorów najciekawszych prac przewidziano upominki.

Zimową Osadę urozmaicą stoiska wystawców, na których będzie można zakupić świąteczne dekoracje, napić się gorącej czekolady lub grzanego wina, a także spróbować lokalnych smakołyków i kupić ozdoby świąteczne.

15 metrowa choinka rozbłyśnie setkami świateł


Zimową Osadę Mikołaja zainauguruje rozświetlenie choinki. Choinka, która od lat rośnie w okolicy alei Żyrafy, została przystrojona świątecznymi ozdobami oraz lampkami, które rozbłysną około godziny 16.30. W tym roku ozdobione zostały również alejki Parku Śląskiego przy Alei Żyrafy, gdzie mieści się Zimowa Osada Mikołaja. Uroczystość rozświetlenia choinki uświetni występ dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury Katowice Tysiąclecie.


Ponad 700 Małych Mikołajów przemaszeruje alejkami Parku Śląskiego


To nie jedyne atrakcje zaplanowane w ramach Zimowej Osady Mikołaja. Wydarzeniu towarzyszyć będzie druga edycja Marszu Małych Mikołajów, w którym ponad 700 dzieci w wieku przedszkolnym oraz szkolnym (klasy I-IV) w mikołajkowych nakryciach głowy przemaszeruje alejkami Parku Śląskiego. Wydarzenie rozpocznie się we wtorek 5 grudnia o godzinie 10.00 przy napisie świetlnym Park Śląski, a zakończy się około godziny 11.00 spotkaniem z Mikołajem w Zimowej Osadzie Mikołaja.

Zimowa Osada Mikołaja w Parku Śląskim będzie czynna już w najbliższy weekend: 1 grudnia (piątek), w godzinach 16.30-20.00, 2 grudnia (sobota) w godzinach 10.00-18.00, 3 grudnia (niedziela) w godzinach 12.00-18.00. Mikołaja będzie można spotkać również w tygodniu 5 grudnia (wtorek) w godzinach 9.00-18.00 oraz w dniu Jego święta, czyli 6 grudnia (środa) w godzinach 12.00-18.00. Zimowa Osada wraz z domkiem Mikołaja znajdować się będą przy Alei Żyrafy.

4 grudnia (poniedziałek) Zimowa Osada Mikołaja będzie nieczynna.

powiązane artykuły:

9 WIZUALIZACJA LOT
Lokalne 24 listopada, 2023

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach oddalił skargę Rady Miasta Chorzów na decyzję wojewody

Druga linia elki
Lokalne 7 listopada, 2023

Prace związane z budową drugiego odcinka Kolei Linowej Elka w Parku Śląskim są już na fin

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 40.7µg/m3 PM2.5: 34.8µg/m3