Metodą "na policjanta" chciał oszukać mieszkankę Katowic. Oszust wpadł na gorącym uczynku

fot. Policja Śląska

Redakcja

21 kwietnia, 2023

23-letni mieszkaniec Zabrza próbował oszukać metodą "na policjanta" mieszkankę Katowic. Podając się za oficera CBŚP, chciał wyłudzić od niej 50 tys. zł. Dzięki szybkiej reakcji policjantów nie doszło do oszustwa, a sprawca został zatrzymany.

Policjanci z katowickiego oddziału prewencji zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie oszustwa mieszkanki Katowic. 23-latek z Zabrza, podając się za oficera CBŚP, poinformował 61-letnią kobietę, że pieniądze, które zgromadziła w banku, są zagrożone przez hakerów. Wskazał też, że jedyną szansą na ochronę majątku było wypłacenie i przekazanie gotówki funkcjonariuszowi CBŚP. W ten sposób oszust chciał wyłudzić 50 tys. zł. Mieszkankę Katowic zaniepokoił jednak fakt, że rozmówca kazał jej wezwać taksówkę i pojechać po pieniądze do banku. Kobieta wykorzystała ten moment, aby powiadomić prawdziwą Policję. 

-Katowicki dyżurny odegrał kluczową rolę w błyskawicznym skoordynowaniu kilku patroli w różnych częściach Katowic, dzięki czemu całe przedsięwzięcie zakończyło się zatrzymaniem. Oszust wpadł na gorącym uczynku, gdy na ulicy próbował odebrać gotówkę od 61-latki - relacjonuje policja. 

Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a jego sprawą zajęli się śledczy z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Katowice Południe podejrzany, decyzją Sądu Rejonowego Katowice-Wschód w Katowicach, został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 8 lat więzienia.

powiązane artykuły:

35 750304
Lokalne 27 marca, 2023

Młody mieszkaniec Siemianowic Śląskich uwierzył w teorię, że pierwszy milion trzeba ukraść. Oszuk

Telephone g9dad5f29b 1920
Wiadomości 4 grudnia, 2022

Pięć osób oskarżonych jest o dokonywanie oszustw metodą na policjanta w Będzinie, Gliwicach, Wars

Woman g4b50a5c08 1920
Lokalne 8 listopada, 2022

Kolejna ofiara oszustów działających metodą „na policjanta”. Tym razem 83-letnia mieszkanka Zabrza,

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.1µg/m3 PM2.5: 8.5µg/m3