Linia lotnicza Wizz Air uruchomi połączenie z Katowic do Erywania

wizz air poleci z Pyrzowic do Erywania

Redakcja

26 stycznia, 2023

Linia lotnicza Wizz Air zapowiedziała uruchomienie nowego połączenia z Katowice Airport do Erywania – stolicy Armenii. Pierwszy rejs zaplanowano na sobotę 29 kwietnia 2023 roku. Kierunek obsługiwany będzie dwa razy w tygodniu, początkowo w każdą środę i sobotę, a od drugiej połowy czerwca br. w środy i niedziele. 

„Cieszymy się, że Wizz Air ciągle rozwija swoją ofertę z pyrzowickiego lotniska. Katowice Airport będą jedynym portem regionalnym w Polsce z trasą do stolicy Armenii. Warto podkreślić, że to drugie połączenie Wizz Aira z Pyrzowic na Kaukaz. Od maja 2013 roku przewoźnik oferuje z naszego lotniska loty do Kutaisi w Gruzji. Jestem przekonany, że trasa do Erywania będzie cieszyła się dużym zainteresowaniem m.in. wśród Ormian mieszkających i pracujących w Polsce” – mówi Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA.

W sezonie „Lato 2023” linia lotnicza Wizz Air oferuje aktualnie z Katowice Airport 33 kierunki do 20 państw, w tym do Albanii (Tirana), Armenii (Erywań), Bułgarii (Burgas), Chorwacji (Split), Cypru (Larnaka), Czarnogóry (Podgorica), Grecji (Ateny i Korfu), Gruzji (Kutaisi), Hiszpanii (Barcelona, Castellon, Fuerteventura, Ibiza, Majorka, Malaga i Teneryfa), Holandii (Eindhoven), Islandii (Keflavík), Izraela (Tel Awiw), na Maltę, do Niemiec (Dortmund), Norwegii (Bergen, Oslo-Torp), Portugalii (Madera), Szwecji (Malmo), Wielkiej Brytanii (Bristol, Liverpool, Londyn-Luton, Leeds-Bradfort), Włoch (Katania, Neapol, Rzym-Ciampino) i Zjednoczonych Emiratów Arabskich (Abu Zabi). 

Wizz Air obecny jest na pyrzowickim lotnisku od maja 2004 roku. Od tego czasu na trasach z i do Katowice Airport przewiózł ponad 23 miliony podróżnych.

powiązane artykuły:

2023 01 16 statystyki pasażerskie katowice airport podsumowanie 2022 roku
Lokalne 17 stycznia, 2023

Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze SA podsumowało przewozy pasażerskie w 2022 roku w Międzynarodow

turkish airlines w katowice airport
Turystyka 22 grudnia, 2022

Narodowe tureckie linie lotnicze Turkish Airlines uruchomią 3 marca 2023 roku regularne połączeni

2022 10 27 siatka polaczen zima z katowice airport
Lokalne 28 października, 2022

W ostatnią niedzielę października w życie wchodzi zimowy rozkład lotów na lotnisku w Pyrzowicach. Ro

statystyki cargo katowice airport
Lokalne 25 stycznia, 2023

Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze SA – spółka zarządzająca Międzynarodowym Portem Lotniczym „Kato

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 42.6µg/m3 PM2.5: 33.0µg/m3