Tureckie narodowe linie lotnicze Turkish Airlines uruchomią połączenie z Katowic do Stambułu

turkish airlines w katowice airport

Redakcja

22 grudnia, 2022

Narodowe tureckie linie lotnicze Turkish Airlines uruchomią 3 marca 2023 roku regularne połączenie z Katowice Airport do Stambułu. Kierunek obsługiwany będzie Airbusem A320, na początku rejsy realizowane będą pięć razy w tygodniu: w poniedziałek, środę, czwartek, piątek i sobotę.

„To ważna informacja dla rozwoju Katowice Airport, po raz pierwszy Turkish Airlines zaoferuje regularne połączenie do Stambułu z polskiego lotniska regionalnego. To także bardzo dobra wiadomość dla województwa śląskiego, nowa trasa ułatwi kontakty biznesowe i naukowe oraz pozytywnie wpłynie na rozwój ruchu turystycznego. Pasażerowie uzyskają także dostęp do siatki połączeń, którą Turkish Airlines oferuje ze swojego nowoczesnego lotniska w Stambule” – mówi Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego S.A.

Katowice Airport należy do grona największych lotnisk regionalnych w Polsce. W 2019 roku z jego siatki połączeń skorzystało rekordowe 4,84 mln pasażerów, w tym ponad 2 mln w ruchu czarterowym. Pandemia koronawirusa, która wywoła największy kryzys w historii branży lotniczej, zahamowała prognozowany wzrost przewozów pasażerskich. W 2020 roku z siatki połączeń pyrzowickiego lotniska skorzystało 1,44 mln podróżnych, w 2021 roku obsłużono 2,32 mln, a w 2022 roku będzie ich około 4,5 mln. Port lotniczy im. Wojciecha Korfantego jest krajowym liderem w segmencie ruchu czarterowego i regionalnym w przewozach cargo.

powiązane artykuły:

2022 10 27 siatka polaczen zima z katowice airport
Lokalne 28 października, 2022

W ostatnią niedzielę października w życie wchodzi zimowy rozkład lotów na lotnisku w Pyrzowicach. Ro

fot. Piotr Adamczyk
Turystyka 12 grudnia, 2022

Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze SA – spółka zarządzająca Międzynarodowym Portem Lotniczym „Kato

zimowa siatka dalekodystansowych czarterów z katowice airport
Turystyka 1 grudnia, 2022

W piątek, 25 listopada 2022 roku wystartowało nowe połączenie czarterowe z Katowice Airpo

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Słaba jakość powietrza!

PM10: 75.0µg/m3 PM2.5: 67.3µg/m3