Prowadzili w Czeladzi klub nocny. Młode kobiety proponowały klientom nie tylko taniec

High heels gad0122e49 1920
Kastelik

Szymon Kastelik

22 grudnia 2022

Trzy kobiety i jeden mężczyzna oskarżeni są o prowadzenie klubu nocnego w Czeladzi, gdzie młode kobiety oferowały usługi seksualne. Prokuratura Okręgowa w Sosnowcu skierowała do Sądu Okręgowego w Sosnowcu akt oskarżenia w tej sprawie.

Do procederu dochodziło na terenie Czeladzi, w okresie od lipca 2021 roku do kwietnia 2022 roku. Oskarżeni, to trzy kobiety i mężczyzna, w wieku od 45 do 56 lat. W och klubie nocnym był nieformalnie zatrudniane młode kobiety, które jako tancerki miały prezentować klientom taniec erotyczny i serwować drinki.

- W rzeczywistości, poza tańcem, kobiety proponowały klientom usługi seksualne. Świadczyły je na terenie lokalu w klubowych pokojach. Oficjalnie właściciele lokalu nie uczestniczyli w tym procederze, ale po spotkaniach z klientami kobiety oddawały im znaczną część zarobionych przez siebie pieniędzy - informuje Waldemar Łubniewski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu.

Oskarżeni to właściciele klubu nocnego i osoby nim zarządzające.Czyny zarzucone oskarżonym zakwalifikowano m.in. jako przestępstwa z art. 258 § 1 k.k. (udział w grupie przestępczej) oraz z art. 204 § 2 k.k. w zw. z art. 65 § 1 k.k. (czerpanie korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji przez inną osobę) zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5.

Dodatkowo dwie osoby prokurator oskarżył o kierowanie grupą przestępczą, za co grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10. Na wniosek prokuratora 3 oskarżonych zostało tymczasowo aresztowanych.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

19 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.1µg/m3 PM2.5: 3.7µg/m3