Okno2

Redakcja

17 grudnia 2019

Mieszkańcy zielonych dzielnic Dąbrowy Górniczej powinni być czujni. Kilka dni temu pojawiła się banda wandali, która prawdopodobnie dla zabawy strzelała metalowymi kulkami z procy... prosto w okna. Przekonała się o tym mieszkanka dzielnicy Ujejsce.

Do zdarzenia doszło w ostatni piątek wieczorem. Wystrzelone kulki zniszczyły elewację budynku, ale także rozbiły szybę w oknie. 

W tym pokoju śpi moja mała córka. To cud, że nic poważnego jej się nie stało. Sprawa została zgłoszona na policję, jednak funkcjonariusze nic z tym faktem nie zrobili. Powiedziano nam na posterunku w dzielnicy Ząbkowice, że nie mamy ekspertyzy od rzeczoznawczy, więc nie ma podstaw do wszczęcia procedury

Pani Nadia, Mieszkanka Posesji

O zdarzenie zapytaliśmy w Komendzie Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej. Jak przekazał nam rzecznik, asp. Szt. Mariusz Miszczyk – jego zdaniem, taka reakcja mundurowych z Ząbkowic jest nieprawdopodobna. 

Jeśli dochodzi do tego typu zdarzeń reagujemy zawsze. Najlepiej jest skontaktować się z dzielnicowym, którego numer jest między innymi na naszej stronie, oraz w aplikacji Moja Komenda. Inną opcją jest zgłoszenie się do komendy osobiście"

Mariusz Miszczyk, Komenda miejska Policji w Dąbrowie Górniczej

Rzecznik dąbrowskiej policji przekazał nam także, że nie było innych zgłoszeń dotyczących strzelania metalowymi kulkami z pozostałych dzielnic miasta.

Okno 1

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

22 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.3µg/m3 PM2.5: 4.8µg/m3