Konkurs dla miast „Inteligentne przejście”. Bielsko-Biała bierze udział

https://ms.bielsko-biala.pl

Katarzyna Kulyk

2 marca, 2023

Bielsko-Biała bierze udział w konkursie organizowanym przez Orange Polska. Konkurs rozgrywa się online, gdzie mieszkańcy mogą oddać swój głos.

Konkurs Orange Polska „Inteligentne Przejście” to konkurs organizowany dla polskich miast. Bielsko-Biała postanowiła wziąć w nim udział. Głosowanie potrwa do 28 marca, a mieszkańcy mogą oddawać w tym czasie swoje głosy poprzez stronę internetową www.inteligentneprzejscie.pl.

Orange przekształci po jednym niebezpiecznym przejściu dla pieszych w dużo bezpieczniejsze aktywne przejście smart. Na takie rozwiązanie szanse mają aż trzy zwycięskie miasta z pięćdziesięciu zgłoszonych.

Inteligentne przejście działa dzięki czujnikom ruchu, które wykrywają pieszego już z odległości kilkunastu metrów i natychmiast aktywują świetlną i dźwiękową sygnalizację ostrzegawczą.

- Specjalny system doświetlania sprawia, że przechodzący są lepiej widoczni dla kierowców. Z kolei sygnały dźwiękowe ostrzegają mniej uważnych pieszych, że zbliżają się do pasów. Już ponad sto miast w Polsce korzysta z inteligentnych rozwiązań, w tym z przejść dla pieszych smart. - informuje organizator konkursu

Miejski Zarząd Dróg już poinformował gdzie owe inteligentne przejście powstanie, gdy miasto wygra. Zmodernizowane zostanie przejście przy skrzyżowaniu ulicy Michała Grażyńskiego z ulicą Stefana Okrzei.

powiązane artykuły:

Konkurs FB
Lifestyle 28 stycznia, 2023

Urząd Miasta Bierunia ogłosił konkurs na najpiękniejsze życzenia, które zostaną wykorzystane w wy

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 40.3µg/m3 PM2.5: 32.7µg/m3