Bieruń ogłosił konkurs na życzenia walentynkowe po śląsku!

Konkurs FB

Redakcja

28 stycznia 2023

Urząd Miasta Bierunia ogłosił konkurs na najpiękniejsze życzenia, które zostaną wykorzystane w wydanej przez Miasto kartce walentynkowej. Co ważne, mają być one napisane po śląsku.

Choć do walentynek zostało jeszcze trochę czasu, to Bieruń już rozpoczął przygotowania do tego wyjątkowego dnia. Nie ma co się dziwić. To właśnie w tym mieście odbywa się słynny odpust ku czci św. Walentego.

- Co roku, 14 lutego do Sanktuarium św. Walentego pielgrzymują tysiące wiernych z całej Polski, a także z zagranicy. Ta tradycja kultywowana jest już od kilku wieków. Od 2003 roku św. Walenty jest oficjalnie patronem Bierunia. W ostatnich latach „walentynki” po bieruńsku przechodzą do kanonu metropolitalnych wydarzeń - mówi Krystian Grzesica, burmistrz Bierunia.

 Najciekawsze życzenia zostaną wykorzystane w wydanej przez miasto unikalnej kartce walentynkowej! Oprócz nagrody głównej, przyznana zostanie też nagroda publiczności. Zwycięzcy otrzymają upominki z logo "Bieruń Ci przaje".

Co należy zrobić, by wziąć udział w konkursie?

- Przede wszystkim zapraszamy na nasz odnowiony facebookowy fanpage „Zakochaj się w Bieruniu”, gdzie znajduje się dokładny regulamin konkursu. - wyjaśnia Agnieszka Kijas, rzeczniczka Urzędu Miasta w Bieruniu. 
- Treść życzeń należy zamieścić pod wskazanym postem.

powiązane artykuły:

tłumacz języka śląskiego
Lifestyle 9 stycznia 2023

O tym, że nasza ślonsko godka jest piękna - wiedzą wszyscy. Jednak oprócz tego, że piękna jest i

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

19 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.1µg/m3 PM2.5: 3.7µg/m3