Na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącono 11-latkę, dziewczynka trafiła do szpitala

Miejsce zdarzenia

Katarzyna Kulyk

2 marca 2023

Wyjaśniane są okoliczności i przyczyny wypadku drogowego, który miał miejsce na ulicy Mikołowskiej w Rybniku. Przejście dla pieszych, na którym potrącono dziewczynkę było oznakowane.

W czwartek 2 marca, około godziny 7:00 doszło do wypadku drogowego, na oznakowanym przejściu dla pieszych przy ulicy Mikołowskiej w Rybniku. 54-letnia kierująca nie zachowała ostrożności i potrąciła przechodzącą z lewej strony 11-letnią dziewczynkę, która trafiła do szpitala.

- Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, kiedy wcześnie zapada zmrok, a widoczność ze względu na panujące warunki atmosferyczne jest zdecydowanie gorsza. Używanie elementów odblaskowych może nawet uratować życie, gdyż pieszy widoczny z daleka daje kierującemu samochodem czas na odpowiednią reakcję. - informuje policja

Ważne jest także branie pod uwagę anomalii pogodowych, które mogą dodatkowo utrudnić jazdę kierującym. Należy więc być szczególnie ostrożnym i zachowywać bezpieczeństwo na drodze, tak by wszyscy uczestnicy ruchu drogowego mogli bez ryzyka poruszać się po jezdniach.

powiązane artykuły:

50 746131
Wiadomości 23 lutego 2023

Do poważnego wypadku doszło w Orzeszu, gdzie na przejściu dla pieszych samochód osobowy potrącił

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.0µg/m3 PM2.5: 5.4µg/m3