Koniec remontu w bytomskim szpitalu. Pacjenci z chorobami zakaźnymi przyjmowani są w normalnym trybie

remont w Szpitalu Specjalistycznym nr 1 w Bytomiu

Redakcja

12 grudnia 2022

Na Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym i Hepatologii Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu zakończyła się warta blisko 430 tys. zł modernizacja instalacji tlenowej.

Bytomska „Jedynka" zmodernizowała i rozbudowała instalację dystrybucji tlenu do wszystkich 44 łóżek znajdujących się na Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym i Hepatologii dzięki środkom z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. W ramach dotacji, Szpital zamontował panele nadłóżkowe i dozowniki z nawilżaczem przeznaczone do kontroli przepływu tlenu podawanego pacjentom, a część instalacji na zewnątrz budynku – stacja rozprężania tlenu, doczekała się wiaty chroniącej ją przed działaniem czynników atmosferycznych. Wszystko to za kwotę 429,8 tys. zł.

Przy okazji prowadzonych prac, „Jedynka" z własnych środków zmodernizowała instalację elektryczną na Oddziale. 

W związku z prowadzoną inwestycją, konieczne było również odświeżenie sal, w których przebywają chorzy. W efekcie, zapewniliśmy pacjentom poprawę jakości diagnostyki i leczenia, a personelowi komfort pracy – podkreśla Kinga Wieczorek, p.o. dyrektora Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu.

To pierwszy tak duży remont na tym Oddziale od wielu lat. Każde działanie zmierzające do poprawy funkcjonowania Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu jest ważne dla miasta. Realizacja tej inwestycji wpłynie bezpośrednio na dalszy rozwój możliwości placówki zajmującej się diagnostyką i leczeniem chorób zakaźnych – mówi Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

Na czas remontu, Oddział mieszczący się przy al. Legionów 49 był zamknięty, łącznie od 28 października do 11 grudnia. Od poniedziałku, 12 grudnia przyjmuje pacjentów z chorobami zakaźnymi w normalnym trybie.

remont w Szpitalu Specjalistycznym nr 1 w Bytomiu

powiązane artykuły:

ćwiczenia WOT w bytomskim Szpitalu Specjalistycznym
Wiadomości 29 listopada 2022

W bytomskim Szpitalu Specjalistycznym nr 1 zabrakło prądu. Na miejscu natychmiast pojawil

Drone 2724257 960 720
Lokalne 1 czerwca 2022

Na terenie Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu powstanie lądowisko dla dronów. W ramach pilot

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

17 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 18.4µg/m3 PM2.5: 15.7µg/m3