Konferencja prasowa Lewicy w Bielsku-Białej z udziałem Wicemarszałka Sejmu RP

Konferencja prasowa lewicy

Redakcja

4 kwietnia 2024

W środę 3 kwietnia przed Ratuszem w Bielsku-Białej odbyła się konferencja prasowa Lewicy. W konferencji wzięli udział liderzy Lewicy: Wicemarszałek Sejmu RP Włodzimierz Czarzasty, Wiceministra Rozwoju i Funduszy Regionalnych Monika Sikora oraz Wiceminister Infrastruktury Przemysław Koperski.

Liderzy wsparli kandydatki i kandydatów Lewicy startujących w nadchodzących wyborach samorządowych do Sejmiku Woj. Śląskiego do miasta Bielska-Białej oraz Powiatu Bielskiego. Konferencja prasowa była przedostatnim krajowym wydarzeniem Lewicy przed dzisiejszą konwencją w Dąbrowie Górniczej.

Konferencję prasową otworzył Adam Zoń – Dyrektor szkoły w Żywcu i kandydat do Sejmiku Województwa startujący z nr 1 zwracając uwagę na konieczność zapewnienia dobrej jakości edukacji i darmowych posiłków dla uczniów. 

Wiceministra Monika Sikora w swoim wystąpieniu zwróciła uwagę na konieczność wybrania kandydatów, którzy w swojej działalności samorządowej będą zwracać uwagę na potrzeby kobiet: dostępu do badań prenatalnych, wysokiej jakości opieki okołoporodowej, dostępu do aborcji oraz zniesienie klauzuli sumienia. Zapewniła, że tylko Lewica jest gwarantem dobrej przyszłości oraz tego, że prawa kobiet będą należycie szanowane. 

Wiceminister Przemysław Koperski (startujący z ostatniego miejsca na liście Lewicy do Sejmiku) odniósł się do wyzwań jakie stoją przed samorządem województwa w kontekście potrzeb infrastrukturalnych regionu: budowy linii kolejowej Bielsko-Biała Skoczów oraz przywrócenie połączeń kolejowych do Cieszyna, remontu zbiorników wodnych w Wiśle i Żywcu czy budowy rowerowej infrastruktury turystycznej, o które od lat zabiega Lewica. Przekazał, że tylko mocno współpraca rządu i samorządu daje gwarancje skutecznej realizacji tych inwestycji. W swoim wystąpieniu zaapelował do mieszkanek i mieszkańców regionu o liczny udział w wyborach 7 kwietnia i głosowanie do samorządu Bielska-Białej na listę KO, gdzie są przedstawiciele i przedstawicielki Lewicy, a w wyborach do Sejmiku Woj. Śląskiego tylko na listę nr 4, tylko na listę Lewicy , ze względu na fakt, że ostatni mandat do Sejmiku Województwa Śląskiego albo weźmie Lewica albo znów trafi on w ręce Konfederacji.

powiązane artykuły:

Sosnowiecwybory
Lokalne 12 marca 2024

Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński w nadchodzących wyborach samorządowych otrzymał poparcie s

Kuczynska
Lokalne 15 lutego 2024

Katarzyna Kuczyńska-Budka chce zostać prezydentem Gliwic. Przedstawiła pierwsze założenia program

Checinski 01
Lokalne 12 lutego 2024

Arkadiusz Chęciński ogłosił swój start w nadchodzących wyborach samorządowych. Prezydent Sosnowca

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 22.2µg/m3 PM2.5: 18.0µg/m3