Lewica i Platforma Obywatelska idą razem w wyborach w Sosnowcu

Sosnowiecwybory
Kastelik

Szymon Kastelik

12 marca 2024

Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński w nadchodzących wyborach samorządowych otrzymał poparcie swojej partii Platformy Obywatelskiej, ale również sosnowieckiej Nowej Lewicy. Oba ugrupowania stworzyły wspólną listę do Rady Miejskiej. 

W sosnowieckim Egzotarium, jednej z najnowszych inwestycji w Sosnowcu, prezydent Arkadiusz Chęcińskim ogłosił swój program wyborczy oraz przedstawił kandydatów do Rady Miasta. Komitet tworzą działacze Koalicji Obywatelskiej oraz Nowej Lewicy. Na listach znaleźli się też działacze społeczni niezwiązani z żadną partią.

Chęciński podczas swojego wystąpienia stwierdził, że nowe Egzotarium jest dowodem na to, iż Sosnowiec zmienił się na lepsze w ostatnich latach. 

- Kiedy 9 lat obejmowałem funkcję prezydenta miasta, to można powiedzieć, że wtedy Sosnowiec był takim starym Egzotarium - powiedział i dodał - To Egzotarium to Sosnowiec w pigułce.

- Przez 9 lat zmienialiśmy miasto, żeby z miasta memu stało się miastem dumnych mieszkańców Sosnowca. Wiele nam się udało. Są rzeczy, które musimy jeszcze zmienić. Dlatego musimy je dokończyć przez 5 lat kolejnej kadencji. Sosnowiec to fantastyczne miejsce do życia i nigdy o tym nie zapominajcie. To piękne miejsce, do tego, aby tutaj przebywać, zapraszać znajomych - skomentował Chęciński.

Stwierdził, że przez ostatnie lata potrafił współpracować również z osobami, z którymi nie zgadza się polityczne oraz ideologicznie. Dowodem na to jest utworzenie w Sosnowcu Sądu Okręgowego i Prokuratury Okręgowej. - To pokaz na to, że potrafiliśmy podwyższać rangę Sosnowca - powiedział prezydent Sosnowca.

Współpraca z Lewicą

Dużo czasu przeznaczył też na prawa kobiet i sumienie rządzących, którzy powinni o to zadbać. Wskazał również o to, że nie wstydzi się członkostwa w Platformie Obywatelskiej, ale nie widzi przeszkód, aby działać wspólnie z innymi dla dobra miasta.

- Nie partia, nie wyznanie, nie inne ideologie maja znaczenie, tylko razem chcemy zmieniać Sosnowiec - skomentował Chęciński i dodał - Szczególnie dziękuję Lewicy, że jesteście z nami. Ale na listach są też ludzie, którzy nie myślą o partiach politycznych, tylko chcą działać. 

Liderami list KO i Lewicy do Rady Miejskiej Sosnowiec są:

Okręg 1 - Ewa Szota

Okręg 2-  Anna Jedynak-Rykała, wicemarszałkini województwa śląskiego

Okręg 3 - Arkadiusz Chęciński

Okręg 4 - Damian Żurawki

Okręg 5 - Tomasz Niedziela z Lewicy

fot screen

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

9 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 2.5µg/m3 PM2.5: 2.2µg/m3