13-latek w bokserkach chodził po ulicach Częstochowy

Police 112

Redakcja

12 marca 2024

13-latek w spektrum autyzmu samowolnie wyszedł z mieszkania. W samej koszulce i bokserkach chodził boso po Częstochowie. 

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę w Częstochowie. Policjanci z drogówki w rejonie ulicy Krakowskiej zauważyli chłopca, który szedł boso. Ubrany był jedynie w bokserki i koszulkę. 

Policjanci zareagowali natychmiast. Próbowali nawiązać kontakt z chłopcem, której jednak nie reagował na ich pytania. Zaprowadzili go do radiowozu.

Policjanci szukali pomocy w placówkach opiekuńczych i szpitalach, próbując ustalić jego tożsamość. Na miejsce wezwali również zespół medyczny. 

- Po chwili oficer dyżurny podał komunikat do wszystkich patroli z poleceniem wszczęcia poszukiwań za zaginionym i cierpiącym na autyzm chłopcem. Policjanci domyślili się, że jest to właśnie dziecko, którym się zaopiekowali - relacjonuje częstochowska komenda.

Na miejsce przybyli jego rodzice. Zabrali 13-latka do domu. Chłopiec wykorzystując nieuwagę domowników, samowolnie wyszedł z mieszkania i oddalił się w nieznanym kierunku. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 18.4µg/m3 PM2.5: 16.1µg/m3