Chęciński z poparciem PO i Nowej Lewicy

Checinski 01

Redakcja

12 lutego, 2024

Arkadiusz Chęciński ogłosił swój start w nadchodzących wyborach samorządowych. Prezydent Sosnowca ma poparcie Platformy Obywatelskiej i Lewicy, które zawiązały w mieście koalicję. 

Platforma Obywatelska i Nowa Lewica łączą siły w Sosnowcu i razem idą do wyborów samorządowych. Wspólnym kandydatem tych partii na prezydenta miasta został Arkadiusz Chęcińskim.

- Jesteśmy wspólną drużyną, która pójdzie do wyborów samorządowych razem. Dla nas wszystkich jest najważniejsza przyszłość. Postanowiliśmy jako PO i Nowa Lewica pójść do wyborów samorządowych wspólnie. W samorządzie warto być razem, łączyć się - powiedział Chęciński, który zamierza ubiegać się o kolejną reelekcję. 

Chęcińskiemu na konferencji prasowej towarzyszyli m.in. posłowie obu ugrupowań: Mateusz Bochenek z PO i Łukasz Litewka z Nowej Lewicy, który jeszcze do niedawna jako radny nie zawsze zgadzał się z prezydentem Sosnowca.

Litewka przyznał jednak, że w okresie prezydentury Chęcińskiego, w mieście miało dziać się wiele dobrego. - To nie jest koalicja polityczna - podkreślił poseł i były radny z Lewicy. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 40.3µg/m3 PM2.5: 32.7µg/m3