Odwołano pogotowie przeciwpowodziowe w Częstochowie

Pogotowie przeciwpowodziowe w czestochowie

Redakcja

12 lutego, 2024

Ze względu na ustabilizowanie się sytuacji lokalnych podtopień wywołanych silnymi i długotrwałymi opadami deszczu w Częstochowie odwołano pogotowie przeciwpowodziowe. 

Decyzja o wprowadzeniu stanu pogotowia przeciwpowodziowego była związana z przekroczeniem stanów ostrzegawczych na odcinkach rzek w granicach miasta, a także podniesieniem stanów wody w rzekach na terenie okolicznych gmin.
Po ostatnich intensywnych opadach w Częstochowie doszło też do lokalnych podtopień, będących efektem ograniczonych możliwości odprowadzania dużej ilości wód opadowych przez sieć kanalizacyjną.

W związku z poprawą sytuacji hydrologicznej na terenie Częstochowy i obniżeniem poziomu wody w rzekach znacznie poniżej stanów ostrzegawczych, 12 lutego Prezydent Krzysztof Matyjaszczyk odwołał pogotowie przeciwpowodziowe na terenie miasta. Podobną decyzję podjęły służby wojewody.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy prognozuje na najbliższe dni poprawę warunków hydrologicznych także w rejonie zlewni częstochowskich rzek.

powiązane artykuły:

Pogotowie przeciwpowodziowe czestochowa
Lokalne 8 lutego, 2024

We wtorek 6 lutego w Częstochowie wprowadzone zostało pogotowie przeciwpowodziowe. W środ

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 40.3µg/m3 PM2.5: 32.7µg/m3