Zmarł Władysław Kłoczko - legenda Polonii Bytom

Władysław Kłoczko

Redakcja

12 lutego, 2024

W poniedziałek, 12 lutego w wieku 97 lat zmarł Władysław Kłoczko, legenda Polonii Bytom. Z klubem związany był od połowy lat 50. Przez dekady był trenerem piłkarskim, łowcą talentów, działaczem, cieszył się dużym autorytetem.

Kłoczko urodził się 1 października 1926 roku we Lwowie. Jak wielu lwowiaków trafił później do Bytomia, gdzie przez dekady pracował jako działacz i trener piłkarskich grup młodzieżowych.

Od połowy lat 50. minionego wieku związany z bytomskim Klubem. Był pierwszym kierownikiem hokejowej drużyny bytomian. Przez kolejne cztery dekady – trener trampkarzy w sekcji piłkarskiej niebiesko–czerwonych, a także bytomski „łowca talentów”, który na bytomskich placach, podwórkach i ulicach odkrył wielu późniejszych ligowców.

To były czasy, kiedy nie było szkółek piłkarskich, a nawet zwykłych boisk, tylko klepiska na placach przed familokami. To właśnie tam pan Władysław chodził obserwować grających chłopaków i zapraszał ich na treningi. Był bardzo lubiany i cieszył się dużym autorytetem. Spod jego skrzydeł wyszło wielu wychowanków, którzy grali później w pierwszej drużynie. 

W uznaniu zasług dla piłki nożnej, Władysław Kłoczko został uhonorowany m.in. medalem 100-lecia Śląskiego Związku Piłki Nożnej i przyznawanym przez PZPN Brązowym Medalem Za Wybitne Osiągnięcia w Rozwoju Piłki Nożnej.

powiązane artykuły:

D4 N 4564 kopia
Lokalne 24 sierpnia, 2023

Bytomski Sport Polonia Bytom otrzymała pozwolenie na użytkowanie nowego obiektu sportowego przy

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 40.3µg/m3 PM2.5: 32.7µg/m3