Polonia Bytom przeprowadza się do nowego domu

D4 N 4564 kopia

Redakcja

24 sierpnia 2023

Bytomski Sport Polonia Bytom otrzymała pozwolenie na użytkowanie nowego obiektu sportowego przy ul. Piłkarskiej 8. Zatem już we wrześniu Polonia zagra w nowym domu, a wszystko podziwiać będą mogli kibice z wysokości trybun. 

Nowy obiekt przy ul. Piłkarskiej w Bytomiu spełnia wszystkie wymogi, również licencyjne PZPN. Piłkarze Polonii Bytom rozpoczynają wielką przeprowadzkę do nowego domu. Na nowym obiekcie trenują już piłkarze Akademii Polonii Bytom. 

Jeszcze kilkanaście miesięcy temu w tym miejscu był tylko żwir i piach. Teraz udostępniamy kolejny nowoczesny obiekt sportowy. Priorytetem jest dla nas poprawianie warunków do trenowania młodzieży, dlatego w pierwszej kolejności oddajemy do użytkowania część obiektu stworzoną z myślą o piłkarskiej akademii. Kolejny etap prac ruszy już niebawem – mówi Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

Spółka Bytomski Sport Polonia Bytom zapowiada ogłoszenie przetargu na realizację drugiego etapu inwestycji już w najbliższych tygodniach. Zgodnie z założeniami, prace obejmą budowę drugiej trybuny rozbudowę dróg wokół obiektu oraz wykończenie górnych kondygnacji budynku.

Na Piłkarskiej zagrają też seniorzy. Obiekt dostał pozwolenie od PZPN-u. Polonia Bytom po pięciu latach tułaczki po okolicznych obiektach sportowych będzie mogła już wkrótce gościć drużyny przyjezdne na własnym boisku. Przypieczętowaniem tego faktu będzie rozegranie pierwszego meczu domowego z Pogonią Siedlce w ramach rozgrywek 2. Ligi.

Narzuciliśmy sobie bardzo wyśrubowane terminy, chcemy jak najszybciej rozpocząć ligowe zmagania w swoim obiekcie i dla naszych kibiców. Pozwolenie na użytkowanie otrzymaliśmy w zeszłym tygodniu, wczoraj odbyła się weryfikacja obiektu przez Polski Związek Piłki Nożnej, mamy pozytywne opinie Policji i Straży pożarnej. Lada moment powinniśmy otrzymać zgodę na organizację imprezy masowej. Teraz dniem i nocą uczymy się obsługi nowego obiektu, żeby rozegrać tu pierwszy mecz seniorów – mówi Sławomir Kamiński, prezes spółki Bytomski Sport Polonia Bytom.

Ruszy sprzedaż biletów na pierwszy mecz domowy po 5 latach. Bytomski klub uruchamia nowy system sprzedaży biletów dla swoich sympatyków. Już lada moment w mediach społecznościowych Polonii Bytom, znajdą się informacje na ten temat.

fot. UM Bytom

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.3µg/m3 PM2.5: 5.6µg/m3