Konfederacja żąda zaprzestania likwidacji kopalń Makoszowy, Krupiński i JAS-MOS

Konfederacjawegiel
Kastelik

Szymon Kastelik

24 października 2022

Konfederacja żąda natychmiastowego wstrzymania likwidacji kopalń Makoszowy w Zabrzu, Krupiński w Suszcu i JAS-MOS w Jastrzębiu-Zdroju. Twierdzi, że to może uratować sytuację dotycząca niedoboru węgla w Polsce.

Pod koniec ubiegłego tygodnia Konfederacja złożyła apel do rządu o to, żeby zaprzestać likwidacji kopalń, w szczególności zakładów Makoszowy, Krupiński i JAS-MOS. Liderzy Konfederacji uważają, że polskie władze od wielu lat realizują politykę Unii Europejskiej, która ma na celu zniszczenie polskiego górnictwa.

- Skutkuje to brakami węgla, prąd drożeje. Polityka klimatyczna UE prowadzi w kierunku możliwego blackoutu - mówił Robert Winnicki i dodał - My dzisiaj żądamy, żeby wypowiedzieć pakiet klimatyczny UE i wstrzymać likwidację kopalń Krupiński, Makoszowy, JAS-MOS. 

Według Grzegorza Brauna winne są polskie rządy i Unia Europejska. Twierdzi, ze Prawo i Sprawiedliwość nałożyło sankcje na Polaków. - Szczęść Boże i ratuj się kto może. Sankcją bowiem jest przyjmowanie kwot emisji CO2 i całego eurokołchozowego zielonego ładu - skomentował Braun. Stwierdził też, że w Ukrainie leżą olbrzymie hałdy węgla, ale nikt ich nie ruszy, bo zostanie nazwany "ruskim agentem".

Według Janusza Korwina-Mikke realizowany jest plac generała Kiszczaka, czyli zamienienie radzieckiego socjalizmu na europejski. Ponownie apelował o to, żeby nie likwidować kopalń, tylko sprzedać je prywatnym inwestorom, ponieważ komercyjne zakłady będą przynosić zyski. - Wszystko jedno jedno kto rządzi, PO czy PiS, likwidują nam kopalnie, bo tak ustanowiła Unia Europejska (...) Sprywatyzować a nie likwidować - mówił w Sejmie Korwin-Miikke.

 

 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

22 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 3.8µg/m3 PM2.5: 3.5µg/m3