Szczegóły wypadku szybowca. 58-latek i 17-latek nie żyją

42 730212
Kastelik

Szymon Kastelik

24 października, 2022

W niedzielę 23 października tuż po godzinie 12:00 doszło do wypadku lotniczego w okolicach lotniska Rudniki. Szybowiec spadł do lasu. Zginęło dwóch mężczyzn.

Do wypadku z udziałem szybowca doszło o godzinie 12.19.- Dyżurny miasta otrzymał zgłoszenie o wypadku lotniczym szybowca, do którego doszło na terenie lotniska w miejscowości Kościelec (powiat częstochowski). Wstępne ustalenia wskazują, że maszyna wzbiła się w powietrze, a około 2 kilometry dalej od pasa startowego runęła na zalesiony obszar - informuje policja.

Do wypadku miało dojść podczas procedury startu szybowca. W wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniósł lecący szybowcem 58-letni instruktor - mieszkaniec województwa mazowieckiego oraz 17-letni kursant - mieszkaniec województwa warmińsko-mazurskiego. Obaj posiadali licencje pilota.

Policjanci pod nadzorem prokuratora przez kilka godzin zabezpieczali materiał dowodowy, by na jego podstawie, we wszczętym postępowaniu, móc szczegółowo wyjaśnić okoliczności i przyczynę tego tragicznego w skutkach zdarzenia. Na miejscu obecny był również przedstawiciel Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

5 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 34.4µg/m3 PM2.5: 27.2µg/m3