Koncerty na Stadionie Śląskim w 2023 roku. Kto wystąpi w „Kotle czarownic”?

Koncerty na Stadionie Śląskim w 2023 roku

Redakcja

20 stycznia, 2023

Pop, metal, muzyka operowa, poezja śpiewana, hip-hop… – w tym sezonie każdy fan muzyki znajdzie na Stadionie Śląskim coś dla siebie. Sprawdźmy jakie koncerty zaplanowano na Stadionie Śląskim w 2023 roku

Już w te wakacje Kocioł Czarownic odwiedzą dwie wielkie gwiazdy światowego formatu. Pod koniec lipca w Chorzowie wystąpi Rammstein. Ta legendarna metalowa grupa z Niemiec wraca z trasą stadionową już po raz trzeci, a ich koncerty to ogromne show z wykorzystaniem wyjątkowych inscenizacji, fajerwerków, a nawet ognia!

Fani bardziej spokojnych brzmień będą mogli z kolei w sierpniu posłuchać prawdziwej ikony muzyki, czyli Andrei Bocellego, który zachwyca i jednoczy słuchaczy różnorodnych brzmień oraz gatunków muzycznych. Ten wielki włoski tenor jest znany właściwie na całym świecie, a jego koncert, łączący ze sobą muzykę operową oraz rozrywkową, z pewnością dostarczy wielu wzruszeń i fantastycznych emocji.

Na Stadionie Śląskim w tym roku nie zabraknie również polskich artystów. W połowie sierpnia na „Ucztę nad Ucztami” zaprosi nas sanah, która jako pierwsza polska artystka wystąpi na koncertach stadionowych. Jedna z najpopularniejszych w naszym kraju wokalistek ostatnich lat, wykonująca różnego rodzaju muzykę popularną oraz poezję śpiewaną, zrealizuje tym samym swoje ogromne marzenie i bez wątpienia zapewni fanom wyśmienitą muzyczną ucztę.

Z kolei we wrześniu w Chorzowie zagości JIMEK wraz z orkiestrą i gośćmi specjalnymi. Na scenie wystąpi w sumie ponad 20 artystów będących zarówno legendami polskiego rapu, jak i ich nowymi idolami, w tym m.in. Fisz, Kaliber 44, Molesta, Szczyl czy Zdechły Osa. Wspólnie stworzą widowisko pod hasłem „HISTORIA POLSKIEGO HIP-HOPU | Rozdział II”, a fani rapu będą mieli niezwykłą okazję posłuchać podczas jednego wydarzenia nieśmiertelnych klasyków oraz najnowszych hitów z bogatym instrumentarium.

Szczegółowe informacje o wydarzeniach oraz biletach dostępne są na stronie Stadionu Śląskiego:

  • Rammstein – 30 i 31 lipca 2023 r. 
  • Andrea Bocelli – 26 sierpnia 2023 r. 
  • sanah – 15 sierpnia 2023 r. 
  • JIMEK & GOŚCIE: HISTORIA POLSKIEGO HIP-HOPU | Rozdział II – 16 września 2023 r. 


powiązane artykuły:

DSC 3008
Wiadomości 5 grudnia, 2022

Sanah to jedna z najpopularniejszych artystek młodego pokolenia. Każdy jej singiel lub płyta to s

Lokalne 5 listopada, 2022

Choć Whitney nigdy nie wystąpiła w Kotle Czarownic, stadion pojawił się w trailerze najnowszego film

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 40.3µg/m3 PM2.5: 32.7µg/m3