Tramwaje wracają na ul. 3 Maja w Chorzowie

Tramwaje wracają na 3 Maja w Chorzowie

Redakcja

20 stycznia, 2023

W najbliższy poniedziałek, 23 stycznia, tramwaje ponownie będą kursować wzdłuż ul. 3 Maja w Chorzowie. Będzie to linia 10, która połączy Rudę Śląską i Chorzów z Bytomiem. Na powrót tramwajów linii 11, czyli tych jadących w stronę Katowic, trzeba będzie jeszcze poczekać ze względu na prowadzone w rejonie dawnej Huty Kościuszko prace inwestycyjne.

- Wykonawca prac modernizacyjnych na ul. 3 Maja dokończył inwestycję w zakresie tramwajowym, umożliwiając przywrócenie ruchu tramwajów na tym odcinku. Inne prace, prowadzone przy dawnej Hucie Kościuszko, skutkują wstrzymaniem ruchu między ul. Metalowców a chorzowskim Rynkiem, tym samym linia nr 11 nie kursuje. Dlatego też powstaje tymczasowe połączenie torowe w relacji zachód – północ, które umożliwi tramwajom jadącym ul. 3 Maja skręt w lewo w stronę Bytomia (i przeciwnie) – mówi Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie.

Mowa oczywiście o tramwajach linii 10, które rozpoczną kursowanie na ul. 3 Maja w najbliższy poniedziałek 23 stycznia. Połączenia będą realizowane w relacji Ruda Śląska Chebzie Pętla – Bytom Szkoła Medyczna. Wznowienie ruchu na tym odcinku oznacza jednocześnie zawieszenie zastępczej komunikacji autobusowej T-11 i linii tramwajowej 56.

Przywrócenie ruchu tramwajowego w kierunku Katowic będzie można planować po przebudowie układu torowego od ul. Metalowców do estakady. Przystanek Metalowców zostanie przesunięty na południe w rejon pl. Powstańców Śląskich i zintegrowany z przystankiem autobusowym w kierunku Bytomia, a dzięki przejściu podziemnemu również z przystankiem autobusowym w stronę Katowic.

linia tramwajowa nr 10

powiązane artykuły:

IMG 20190726 114843
Sport 20 stycznia, 2023

W sobotę, 21 stycznia mają ruszyć pierwsze prace związane z demontażem jednego z masztów z oświet

Tram 1 1200x675
Lokalne 4 stycznia, 2023

Kolejne spore utrudnienia dla pasażerów komunikacji publicznej na terenie metropolii GZM. ZTM mus

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

5 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 34.4µg/m3 PM2.5: 27.2µg/m3