Stadion Śląski wystąpił w trailerze filmu o Whitney Houston

Redakcja

5 listopada, 2022

Choć Whitney nigdy nie wystąpiła w Kotle Czarownic, stadion pojawił się w trailerze najnowszego filmu o słynnej piosenkarce pt. "I wanna dance with somebody" produkcji Sony Pictures Entertainment.

Do sieci trafił właśnie trailer filmu biograficznego „I Wanna Dance with Somebody” o niełatwym życiu i karierze Whitney Houston. Scenariusz do niego  napisał Anthony McCarten, który był także autorem scenariusza do filmu „Bohemian Rhapsody”.  W najnowszym filmie w rolę piosenkarki wciela się Brytyjka Naomi Ackie znana m.in. z filmu „Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie”. Film opowiada drogę Whitney ze zwykłej dziewczyny do sławnej na całym świecie piosenkarki i aktorki. Porusza kwestię prosi otoczenia, rasizmu i stereotypowego "czarnego śpiewania". 

Co jednak najciekawsze, w zwiastunie pojawia się Stadion Śląski. W momencie pokazującym kulisy sławy i tłumy fanów na jej koncercie, w tzw. przebitce pojawia się ujęcie z drona Kotła Czarownic oraz pobliskiego osiedla Tysiąclecia na tle pięknego zachodzącego słońca. Czy to oznacza, że Hollywood tak bardzo zachwyciło się naszym stadionem? Niestety niekoniecznie. Ujęcie najpewniej pochodzi z bazy filmów i montażyści najzwyczajniej je kupili. Zakup filmu z bazy jest teraz bardzo popularnym zabiegiem, nawet w Fabryce Snów, gdyż zwyczajnie nie opłaca się wysyłać całej ekipy filmowej dla jednego ujęcia. Tak czy inaczej, możemy się poszczycić pięknym stadionem i mieć nadzieję, że jakaś gwiazda pokroju Whitney Houston tam wystąpi. 

 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.2µg/m3 PM2.5: 8.5µg/m3