W miejscu starej estakady w Częstochowie powstaje nowy wiadukt

budowa nowego obiektu mostowego w Częstochowie

Redakcja

20 stycznia, 2023

W Częstochowie rozpoczął się montaż stalowej konstrukcji nowego obiektu mostowego w miejscu starej estakady. To jedno z trzech dwupoziomowych skrzyżowań powstających w ramach budowy nowej al. Wojska Polskiego (DK-91).

Na plac budowy składy ciężarowe z elementami konstrukcyjnymi dotarły dwoma specjalistycznymi transportami w nocy – z wtorku na środę i ze środy na czwartek. To 10 belek i 2 przęsła przygotowane w zakładzie prefabrykacji w Kielcach, skąd przyjechały do Częstochowy. Do połowy lutego potrwają prace, które scalą te elementy z tymi, które zostaną jeszcze dostarczone.

Roboty te odbywają się pod ruchem odbywającym się na osi al. Pokoju – ul. Jagiellońska. Najtrudniejszy zakres prac będzie musiał odbyć się przy zamknięciu ruchu kołowego i wyłączeniu kursów tramwajowych (linii 1 i 2 na południu miasta). Utrudnienia potrwają przez jeden z weekendów na przełomie stycznia i lutego.

Waga pełnej konstrukcji stalowej wiaduktu, który stanie na miejscu starej estakady, to ok. 420 ton. Po osadzeniu stalowego kolosa postępować będą dalsze prace budowlane związane z budową tego obiektu inżynieryjnego.

Dwa inne dwupoziomowe skrzyżowania powstają na skrzyżowaniach alei Wojska Polskiego z ulicami Krakowską i Rejtana oraz u zbiegu z ulicą Legionów. Od kilku dni w obrębie budowy obowiązuje nowa organizacja ruchu.

MZD w Częstochowie przypomina , że – odrębnie od pierwotnych założeń – aktywny przez kolejne 2-3 tygodnie pozostanie wyjazd z ul. Rakowskiej w kierunku Katowic. 

powiązane artykuły:

fot. Google Street View
Lokalne 10 stycznia, 2023

W związku z postępującymi pracami na budowie nowej al. Wojska Polskiego w Częstochowie wy

59444
Lokalne 4 lipca, 2022

Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie przedstawił informację dotyczące zjazdów i wyjazdów po finalizacj

fot. UM Częstochowa
Wiadomości 12 grudnia, 2022

Na nowej alei Wojska Polskiego w Częstochowie pojawił się specjalistyczny sprzęt pozwalający na b

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 7.3µg/m3 PM2.5: 6.8µg/m3