W Zabrzu będą nowe mieszkania. TBS postawi 4 bloki

nowe mieszkania w Zabrzu

Redakcja

20 stycznia 2023

W zabrzańskim Ratuszu podpisana została umowa między Zarządem Budynków Mieszkaniowych – Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. a konsorcjum Remar Budownictwo Sp. z o.o. Inwestycja o wartości ponad 26 mln zł przewiduje wybudowanie czterech nowoczesnych wielorodzinnych budynków mieszkalnych przy ul. Niepokólczyckiego w dzielnicy Helenka.

Dziś podpisujemy umowę na wyjątkowo ważną dla mieszkańców Zabrza, a w szczególności dzielnicy Helenka, inwestycję mieszkaniową, którą realizować będzie spółka ZBM-TBS. To dla mnie tym większa radość, że pokazuje to jak atrakcyjną lokalizacją jest ta zielona dzielnica. W Zabrzu konsekwentnie rozwijamy budownictwo mieszkaniowe współfinansując powstawanie nowych mieszkań – m.in. oddaliśmy do użytku atrakcyjne osiedle przy ul. Trocera. Wspieramy także inicjatywy deweloperów i osób prywatnych, którzy budują domy m.in. w „Słonecznej Dolinie”. Zapotrzebowanie na nowe mieszkania potwierdza, że ludzie chcą mieszkać w Zabrzu – komentowała prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

Zaprojektowano 64 komfortowe mieszkania w systemie TBS na zasadach wynajmu, po 16 w jednym budynku. Przewidziano funkcjonalne mieszkania dwu i trzypokojowe z aneksami kuchennymi oraz komórkami lokatorskimi o powierzchni: od 52 m2 – 78 m2. Mieszkania przygotowane będą pod klucz. Z mieszkań na parterze będzie można wyjść bezpośrednio do ogródka.

W ramach inwestycji wykonana zostanie również nowa infrastruktura techniczna i drogowa. Powstanie 90 miejsc postojowych z możliwością odpłatnego wynajmu, dwa miejsca ładowania samochodu elektrycznego oraz cztery wiaty rowerowe. Specjalnie dla najmłodszych mieszkańców zaprojektowano duży plac zabaw.

w Zabrzu powstaną nowe mieszkania

powiązane artykuły:

budowa centrum przesiadkowego w Zabrzu
Lokalne 21 stycznia 2023

Trwają prace przy budowie centrum przesiadkowego w Zabrzu przy ul. Goethego. Obecnie wykonawca pr

Podpisanie umowy Zabrze Wolności Miarki 01 Fot UM Zabrze Paweł Ja Nic Ja
Lokalne 10 stycznia 2023

W poniedziałek 9 stycznia podpisana została umowa z generalnym wykonawcą prac modernizacyjnych to

odrestaurowana sala witrażowa w Zabrzu
Lokalne 30 grudnia 2022

Odrestaurowano ponad stuletnią salę witrażową pierwszego starostwa powiatowego w Zabrzu, gdzie s

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

19 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.1µg/m3 PM2.5: 3.7µg/m3