Kolejna droga rowerowa w Katowicach. Gdzie powstanie?

Rozbudowa Mysłowickiej i Kolistej

Redakcja

22 marca 2023

Katowice ogłosiły przetarg na budowę kolejnej drogi rowerowej w Giszowcu, wzdłuż odcinków ulic Mysłowickiej i Kolistej. Powstanie połączenie pomiędzy infrastrukturą rowerową powstałą w ramach rozbudowy węzła drogowego w Giszowcu, a trasą biegnącą w stronę Nikiszowca i centrum miasta.

Planowana droga dla rowerów w Giszowcu będzie zaczynała się od przejazdu rowerowego w rejonie zjazdu do sklepu Lidl przy ul. Kolistej, której południową stroną poprowadzi do skrzyżowania z Mysłowicką. Równolegle do trasy zbudowany zostanie także chodnik. 

droga rowerowa ul. Kolista

Na tym skrzyżowaniu droga ta od wschodu połączy się z już istniejącą infrastrukturą rowerową, a nowy odcinek zostanie poprowadzony południową stroną ul. Mysłowickiej w kierunku skrzyżowania z ul. Wojciecha. Stąd będzie można nim się dostać do przejścia podziemnego pod DK86 i skorzystać z powstałej w ramach rozbudowy węzła Giszowieckiego infrastruktury rowerowej. 

droga rowerowa ul. Mysłowicka

Zakres prac obejmuje także m.in. powstanie nowych zatok autobusowych na obu kierunkach ul. Kolistej (od zjazdu do Lidla do skrzyżowania z ul. Mysłowicką), budowę przejścia dla pieszych i przejazdu rowerowego na zachodnim wlocie skrzyżowania ul. Kolistej ze zjazdem do sklepu Lidl, przebudowę zjazdów publicznych, sieci wodociągowej i oświetlenia drogowego, a także rozbudowę sygnalizacji świetlnej na ul. Kolistej w związku z wprowadzeniem przejazdu rowerowego.

Nowy odcinek będzie stanowił dalszą kontynuację niedawno ukończonej trasy rowerowej, która łączy Giszowiec z Nikiszowcem.

powiązane artykuły:

kąpielisko przy stawie Morawa
Lokalne 17 marca 2023

Katowice uruchomiły postępowanie przetargowe na stworzenie kąpieliska przy północnym brzegu stawu

budowa drogi rowerowej wzdłuż Francuskiej
Lokalne 10 marca 2023

Wzdłuż ulicy Francuskiej w Katowicach, na wysokości lotniska Muchowiec, rozpoczęła się bu

droga rowerowa nikiszowiec-giszowiec
Wiadomości 1 grudnia 2022

Odebrana została nowa droga rowerowa biegnąca wzdłuż ul. Szopienickiej, łacząca Nikiszowi

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

17 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.6µg/m3 PM2.5: 5.9µg/m3