Policjant pomógł przechodniowi, który miał atak epilepsji

Policjant uratował mężczyzne

Redakcja

22 marca 2023

W Żorach, tuż obok Komendy Miejskiej Policji, przechodzień dostal ataku padaczki. Na szczęście całą sytuację zauważył przez okno jeden z policjantów. Szybka reakcja mundurowego zapobiegła powstaniu dodatkowych obrażeń, a być może nawet przyczyniła się do uratowania życia mężczyzny.

Referent dochodzeniowo-śledczy Komendy Miejskiej Policji w Żorach zauważył przez okno przechodnia, który upadł na chodnik przy ulicy Boryńskiej i nie potrafił się z niego podnieść. Policjant natychmiast wybiegł z komendy, aby sprawdzić, czy mężczyzna nie potrzebuje pomoc.

-Gdy mundurowy przybiegł do mężczyzny okazało się, że doznał on ataku padaczki. Wiedząc, jak należy zachować się wobec takiej osoby, policjant przytrzymywał głowę i szczękę mężczyzny i w międzyczasie wezwał na miejsce pogotowie ratunkowe.
Przed przekazaniem pod opiekę ratowników medycznych, mężczyzna przeszedł jeszcze kolejny atak, lecz tym razem nad bezpieczeństwem czuwał już policjant i właściwie stabilizował ciało chorego - relacjonuje żorska policja. 

Dzięki szybkiej reakcji mundurowego, chory mężczyzna w porę uzyskał odpowiednią pomoc medyczną

powiązane artykuły:

54 677014 g
Lokalne 9 października 2021

Pszczyńscy mundurowi pomogli mężczyźnie chorującemu na epilepsję. 40-latek dostał ataku niespodziewa

Jrew
Lokalne 11 listopada 2022

Funkcjonariusze katowickiej Straży Miejskiej udzielili pomocy przedmedycznej kobiecie, która doznała

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.1µg/m3 PM2.5: 8.2µg/m3