Koleje Śląskie pojadą do Wrocławia

IMG 20200803 162013
Kastelik

Szymon Kastelik

19 kwietnia, 2022

To już pewne. Koleje Śląskie uzyskały zezwolenie na połączenie do Wrocławia. Tym samym regionalny przewoźnik może rozszerzyć ofertę "międzywojewódzkich" przejazdów. Do tej pory Koleje Śląskie kursowały sezonowo m.in. do Krakowa i Zakopanego.

W ubiegłym roku pojawiła się informacja, że Koleje Śląskie starają się o uzyskanie pozwolenia na realizowanie kursu Katowice - Wrocław. Pod koniec marca 2022 roku Urząd Transportu Kolejowego dał zielone światło na takie połączenie

- Rzeczywiście od 30 marca Koleje Śląskie mogą pochwalić się uzyskaniem pozytywnej decyzji w sprawie przyznania tzw. Otwartego Dostępu na trasie Katowice – Wrocław. Decyzja ta jest efektem niemal roku starań i dobrej współpracy z Urzędem Transportu Kolejowego - informuje Jakub Wosik z Kolei Śląskich. Jednak chętni na takie podróże będą musieli poczekać przynajmniej do grudnia. Ponadto kursy nie będą mogły odbywać się codziennie.

- Zgodnie z jej treścią kursy najwcześniej mogą się rozpocząć 11 grudnia, czyli za ponad pół roku – decyzja umożliwia nam uruchamianie jednej pary pociągów wyłącznie w weekendy lub w święta – chcemy zaoferować zatem przejazdy dla wszystkich osób chcących odwiedzić Wrocław w dni wolne - dodaje Wosik.

Koleje Śląskie poinformuje pasażerów o terminach i cenach biletów z odpowiednim wyprzedzeniem. - Na razie jest zbyt wcześnie, aby mówić o szczegółach - stwierdza Jakub Wosik.

 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.1µg/m3 PM2.5: 6.7µg/m3